رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  راستینه: FATF یک خودتحریمی بزرگ است احمد راستینه نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: پیوستن به FATF یک خودتحریمی بزرگ است و نباید اجازه دهیم عده‌ای آن را به کشور تحمیل کنند. وی افزود: ما در کشور قانون مبارزه با پولشویی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 راستینه: FATF یک خودتحریمی بزرگ است

احمد راستینه نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: پیوستن به FATF یک خودتحریمی بزرگ است و نباید اجازه دهیم عده‌ای آن را به کشور تحمیل کنند.

وی افزود: ما در کشور قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم را داریم و آن را اجرا می‌کنیم و نه از نظر عقلی و نه منطقی و نه فنی قابل پذیرش است که به قانون کنوانسیونی بپیوندیم که هیچ یک از نهادهای بین المللی در حوزه اقتصادی برداشت مشخصی از آن نمی‌کنند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا چند سالی است که به دنبال ساختارسازی در سازمان‌ها و نهادهای بین المللی است تا از طریق آنها بر کشورهای جهان سلطه و سیطره خود را در پوشش این سازمان‌ها اعمال کند.

راستینه خاطرنشان کرد: این نهادها تحت عناوین حقوق بشری به دنبال محدودسازی کشورهای مختلف به ویژه کشورهای مستقل هستند و سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند تا از این طریق به این کشورها فشار وارد آورند.

وی افزود: FATF هم از این قاعده مستثنی نیست و آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آن هستند تا از این طریق بر اقتصاد دنیا سیطره داشته باشند و با هر گونه استقلال اقتصادی به مقابله بپردازند.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: آنهایی که پیش از این فریاد سر می‌دادند که برجام را امضا کنیم از این توافق چه نتیجه‌ای گرفتند که امروز بار دیگر فریاد پیوستن به FATF را سر می‌دهند.

این خبر را هم ببینید:  حذف استفساریه‌ای درباره مشمولیت جمعیت هلال احمر در قانون مالیات‌های مستقیم

راستینه خاطرنشان کرد: همان طور که گفتم هیچ توجیه عقلی، منطقی و فنی برای پیوستن به FATF وجود ندارد؛ چراکه که قوانین کنوانسیون‌های FATF به گونه‌ای نیست که بتوان برداشت دقیق و درستی از آن کرد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها