رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  راستینه:‌ باید ستاد یکپارچه رفع موانع تولید در استان‌ ها تشکیل شود احمد راستینه نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید […]

به گزارش جامعه نیوز:

 راستینه:‌ باید ستاد یکپارچه رفع موانع تولید در استان‌ ها تشکیل شود

احمد راستینه نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید به سال تولید پشتیبانی و مانع زدایی از مهمترین اقداماتی که در دستور کار نمایندگان باید قرار بگیرد شناخت دقیق مسائل موجود در بخش‌های تولیدی که سبب تعطیلی کارخانجات و مراکز تولیدی شده است.

وی افزود: همچنین شناخت موانع دقیق قانونی در حوزه قانون گذاری، قوانین مزاحم و تکثر قوانین از مهمترین اقداماتی است که باید نمایندگان در تقنین این قوانین برای کمک به بخش تولید در دستور کار قرار دهند.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با نظارت‌های میدانی از سال گذشته تاکنون مهمترین موانع در بخش‌های تولیدی، کشاورزی و صنعتی شناخته شده و امسال با توجه به نامگذاری سال باید برای هر موضوع متناسب با آن اقدام لازم را انجام دهیم.

راستینه خاطرنشان کرد: برخی از موانع به مجموعه قوانین بازمی‌گردد که باید اصلاح شود و برخی از موانع به بروکراسی حاکم بر چرخه صدور مجوزات لازم برای تولید باز می گردد و برخی از موانع به نظام مالیاتی و همچنین نظام بانکی کشور در حمایت و ارائه تسهیلات مربوط می شود.

وی افزود: در بازدیدهای میدانی متوجه شدیم که بخشی از موانع به عدم شناخت دقیق مسیرهای پیگیری حقوقی از طرف تولیدکنندگان باز می گردد، لذا باید ستاد یکپارچه رفع موانع تولید در همه استان‌ها به صورت مستمر با حضور عالی‌ترین مقامات موثر استانی برگزار شود و مصوبات آن ستاد لازم الاجرا باشد.

این خبر را هم ببینید:  سجاد اسماعیلی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران شد

نماینده مردم شهر کرد در مجلس اظهار داشت: در این مسیر اگر نیازمند اصلاح قوانین برای حمایت‌های حقوقی ویژه از مصوبات ستاد رفع موانع تولید است باید یا توسط دولت در قالب لایحه یا به واسطه طرحی در مجلس رفع شود.

راستینه خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی با اصلاح لایحه بودجه و با تصویب ۳۲ هزار میلیارد تومان جهت اشتغال  با تسهیلات ارزان گام بلندی برای حمایت‌های تسهیلاتی از استان‌های با نرخ بیکاری بالاتر و کمتر برخوردار برداشته است.

وی افزود: به صورت ویژه پیگیری خواهیم کرد تا ستاد عالی اشتغال و تولید در استان‌ها برای تمرکز به حمایت از تولید و رفع موانع به صورت مستمر تشکیل شود.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس اظهار داشت: شناخت ظرفیت‌های استان و روابط بین استان‌های همجوار گام بلندی برای هم افزایی و رفع موانع تولید است، به همین منظور در اوایل سال جدید یک سند همکاری بین مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان برای تمرکز بر استفاده از ظرفیت‌های فیمابین در بخش‌های مختلف انجام شد که می‌توان این مدل را با استانهای همجوار دیگر در دستور کار قرار داد.

راستینه خاطرنشان کرد: نشست با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در دستور کار قرار گرفت و از نزدیک  موانع موجود  از زبان آنها شنیده شد. تشکیل یک کارگروه ویژه در دفتر نمایندگی اینجانب به منظور ارتباط مستمر با فعالان اقتصادی و تولید در دستور کار قرار گرفت و آنالیز عملکرد دستگاه‌ها در رفع موانع به صورت ویژه مستمر انجام و به مردم گزارش خواهد شد و دستگاه‌های کم کار و کم تحرک در این زمینه باید برایشان تصمیم گیری شود.

این خبر را هم ببینید:  دهنوی مطرح کرد:‌ پاسخ به ابهامات مربوط به صندوق توسعه ملی در بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها