رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۱۵ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 27 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: دولت یارانه درمان بیماران صعب العلاج را پرداخت نکرد حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: اگرچه بودجه بخش بهداشت و درمان در سال آینده ۵۷ درصد نسبت به سال جاری افزایش را نشان می‌دهد، اما آنچه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: دولت یارانه درمان بیماران صعب العلاج را پرداخت نکرد

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: اگرچه بودجه بخش بهداشت و درمان در سال آینده ۵۷ درصد نسبت به سال جاری افزایش را نشان می‌دهد، اما آنچه که مهم است این است که این بودجه به طور کامل و در زمان خود تخصیص یابد.

وی افزود: مشکلی که ما در سال جاری با آن مواجه هستیم، عدم اختصاص به موقع اعتبارات بخش درمان در زمان خود است و ردیف‌های اعتباری‌ای در این بخش هست که هنوز هیچ اعتباری و هیچ بودجه‌ای برای آن تخصیص نیافته است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: بودجه بخش بهداشت و درمان کشور در سال جاری ۸۶ هزار میلیارد تومان است که این عدد در سال ۱۴۰۰ به ۱۳۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته، اما همانطور که گفتم مهم پرداخت به موقع این اعتبارات است، نه این که فقط در لایحه افزایش پیدا کند.

شهریاری خاطرنشان کرد: بودجه درمان در سال آینده افزایشی است به طور مثال بودجه مربوط به بیمه سلامت از ۱۳ هزار میلیارد تومان در سال جاری به ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

وی افزود: به عنوان مثال در بحث پرداخت یارانه بخش درمان، در سال جاری ۳۹۰۰ میلیارد تومان به این بخش تخصیص یافته بود که بخش‌هایی هستند که هنوز یک ریال یارانه هم در این حوزه دریافت نکرده‌اند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: به عنوان مثال با گذشت ۹ ماه از سال جاری هنوز یارانه مربوط به درمان بیماران خاص و صعب العلاج که ۱۸۵ میلیارد تومان است، پرداخت نشده است.

این خبر را هم ببینید:  دلخوش: نمایندگان در جریان نشست‌های پشت پرده مجلس با وزرا قرار نمی‌گیرند

شهریاری خاطرنشان کرد: البته پیش هم آمده که ردیف‌های اعتباری در ماه‌های پایانی سال به یکباره پرداخت می‌شده، اما نکته مهم اینجاست که این بودجه به موقع پرداخت شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها