پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
رئیس مرکز تحقیقات گامالیا: واکسن کرونا در شکل قطره بینی سال آینده ثبت می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

رئیس مرکز تحقیقات گامالیا: واکسن کرونا در شکل قطره بینی سال آینده ثبت می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس مرکز تحقیقات گامالیا: واکسن کرونا در شکل قطره بینی سال آینده ثبت می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از تاس، الکساندر الکساندر گینسبورگ، رئیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروب شناسی گامالیا گفت: در حال حاضر، آزمایشات پیش بالینی واکسن کرونا در شکل قطره بینی در حال برگزاری است.

الکساندر گینزبورگ، رئیس این مرکز به تاس گفت: اگر آزمایش‌های بالینی برنامه ریزی شده برای ۲۰۲۱-۲۰۲۲ موفقیت آمیز باشد، روسیه ممکن است واکسن بینی علیه کووید ۱۹ را که توسط مرکز تحقیقات گامالیا برای اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی ساخته شده در سال ۲۰۲۲ ثبت کند.

این متخصص اپیدمیولوژی با تاکید بر این که این واکسن به صورت قطره بینی، حتی عوارض جانبی جزئی ایجاد نمی کند، افزود: «این واکسن برای استفاده موضعی است و حتی باعث عوارض جانبی جزیی نشده و منجر به بالا رفتن درجه حرارت بدن نیر نمی‌شود».

رئیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروب شناسی گامالیا ادامه داد: «این مرکز در زمینه‌های مختلفی در زمینه ایجاد و بهبود واکسن کووید ۱۹ کار می‌کند. یکی از زمینه‌ها ایجاد واکسن به شکل قطره بینی است؛ در حال حاضر آزمایشات پیش بالینی این واکسن برگزار می‌شود؛ ما برای شروع آزمایشات بالینی در اواخر امسال یا اوایل سال ۲۰۲۲ به همراه   برنامه ریزی ثبت نام برای نتایج آزمایشات در  همان سال برنامه ریزی می‌کنیم».

پیش از این، گینزبورگ اطلاع داده بود که تاکنون برنامه ریزی شده است که واکسن بینی دو بار استفاده شود، اما نسخه یک دز آن نیز امکان پذیر است؛ ضمن ایکه یکی از مزایای اصلی چنین واکسنی کمبود عوارض جانبی بالقوه است.

این خبر را هم ببینید:  تابلوی بورس بالاخره رنگ سبز به خود دید/ رشد 15 هزار و 685 واحدی شاخص کل

14000216000353 Test PhotoN - رئیس مرکز تحقیقات گامالیا: واکسن کرونا در شکل قطره بینی سال آینده ثبت می‌شود

انتهای پیام/