رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز:  رئیس ستاد انتخابات کشور: پایه واگذاری امور به مردم، شوراها هستند به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری در مورد آخرین وضعیت انتخابات ۱۴۰۰ و روند ثبت نام انتخابات شوراهای شهر گفت: با هماهنگی دو هیات نظارت شورای نگهبان و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس ستاد انتخابات کشور: پایه واگذاری امور به مردم، شوراها هستند

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری در مورد آخرین وضعیت انتخابات ۱۴۰۰ و روند ثبت نام انتخابات شوراهای شهر گفت: با هماهنگی دو هیات نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی تنها یک هیات نظارت برای انتخاب شوراها فعالیت خود را انجام داد.

وی با اشاره به وجود ۱۵۰۰ هیات اجرایی در شهرها و شهرستان های کشور بیان داشت: ثبت‌نام ها در انتخابات شوراهای شهر به اتمام رسیده است. 

عرف خاطر نشان کرد: در انتخابات شورای چهارم، ۴۴۹۹۰ نفر، در انتخابات پنجم ۵۵ هزار نفر و در شورای ششم کمی بیش از ۵۱ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند. این موضوع نشان می دهد نام‌نویسی داوطلبان در شورای ششم از شورای چهارم بیشتر و از شورای پنجم کمی کمتر است. ۸۸ درصد ثبت نامی ها مردان و ۱۲ درصد زنان هستند.

وی بیان داشت: در این دوره بیشترین ثبت‌نام سنین بین ۳۶ تا ۴۰ سال را تشکیل می دهد. نسبت به دوره های مختلف ثبت نامی، به ترتیب کارمندان، مشاغل آزاد و فرهنگیان بیشترین ثبت نام کنندگان در حوزه های شغلی هستند.

عرف خاطر نشان کرد: همزمان با ثبت نام، مدارک افراد به مراجع ۴ گانه ارسال شد، نظرات این مراجع، ابتدا به  هیات های اجرایی و سپس برای هیات های نظارت ارسال می شود.

وی با تأکید بر اینکه به شوراها کم لطفی شده است و پایه واگذاری امور به مردم، شوراها هستند، گفت: خیلی خوشحال هستم جمعیت جوان برای ثبت‌نام آمدند. نهاد شورا یک نهاد بسیار پر اهمیتی است. 

این خبر را هم ببینید:  افتتاح سامانه جامع تجارت/ روحانی: سامانه جامع تجارت جلوی سوءاستفاده‌ها را می‌گیرد

وی بیان داشت: در ۸ فروردین ثبت نام میان‌دوره ای مجلس در ۶ حوزه را داریم و در ۱۳ فروردین هم ثبت نام مجلس خبرگان، پس از آن ۱۶ فروردین ثبت نام شوراهای روستا و ۲۱ اردیبهشت ثبت نام ریاست جمهوری را داریم.

ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها