رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

به گزارش جامعه نیوز:  رئیس ستاد انتخابات کشور: در روز انتخابات، صف‌های طویل نداریم و سقف هر شعبه ۱۰۰۰ رأی است به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری در مورد آخرین وضعیت انتخابات ۱۴۰۰ و روند ثبت نام انتخابات شوراهای شهر گفت: با هماهنگی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس ستاد انتخابات کشور: در روز انتخابات، صف‌های طویل نداریم و سقف هر شعبه ۱۰۰۰ رأی است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری در مورد آخرین وضعیت انتخابات ۱۴۰۰ و روند ثبت نام انتخابات شوراهای شهر گفت: با هماهنگی دو هیات نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی تنها یک هیات نظارت برای انتخاب شوراها فعالیت خود را انجام داد.

وی با اشاره به وجود ۱۵۰۰ هیات اجرایی در شهرها و شهرستان های کشور بیان داشت: ثبت‌نام ها در انتخابات شوراهای شهر به اتمام رسیده است. 

عرف خاطر نشان کرد: در انتخابات شورای چهارم، ۴۴۹۹۰ نفر، در انتخابات پنجم ۵۵ هزار نفر و در شورای ششم کمی بیش از ۵۱ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند. این موضوع نشان می دهد نام‌نویسی داوطلبان در شورای ششم از شورای چهارم بیشتر و از شورای پنجم کمی کمتر است. ۸۸ درصد ثبت نامی ها مردان و ۱۲ درصد زنان هستند.

وی بیان داشت: در این دوره بیشترین ثبت‌نام سنین بین ۳۶ تا ۴۰ سال را تشکیل می دهد. نسبت به دوره های مختلف ثبت نامی، به ترتیب کارمندان، مشاغل آزاد و فرهنگیان بیشترین ثبت نام کنندگان در حوزه های شغلی هستند.

عرف خاطر نشان کرد: همزمان با ثبت نام، مدارک افراد به مراجع ۴ گانه ارسال شد، نظرات این مراجع، ابتدا به  هیات های اجرایی و سپس برای هیات های نظارت ارسال می شود.

وی با تأکید بر اینکه به شوراها کم لطفی شده است و پایه واگذاری امور به مردم، شوراها هستند، گفت: خیلی خوشحال هستم جمعیت جوان برای ثبت‌نام آمدند. نهاد شورا یک نهاد بسیار پر اهمیتی است. 

این خبر را هم ببینید:  رئیس بسیج اساتید: ۱۰ هزار حکمران جهادی در آغاز قرن ۴۰۰ به دولت سیزدهم معرفی می شوند

وی بیان داشت: در ۸ فروردین ثبت نام میان‌دوره ای مجلس در ۶ حوزه را داریم و در ۱۳ فروردین هم ثبت نام مجلس خبرگان، پس از آن ۱۶ فروردین ثبت نام شوراهای روستا و ۲۱ اردیبهشت ثبت نام ریاست جمهوری را داریم.

عرف با اشاره به کد ملی برای هر ایرانی اظهار داشت: با وجود دستگاه های احراز هویت، استفاده از اثر انگشت در انتخابات منتفی است، اما در زمان ثبت نام انتخابات همراه با کد ملی، کارت بانکی نیز خواسته شد که همین تصور غلط که مثلاً شاید نگرانی ایجاد کرد باعث شد ثبت نام حضوری بیشتر شود. هیچکس نگران نباشید این شماره کارت بانکی فقط برای احراز هویت است.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: برای زمان تبلیغات هم پروتکل های در نظر گرفته شده و تلاش شده در زمان تبلیغات از رسانه ها استفاده شود. 

وی افزود: به علت امکان گرم بودن روز انتخابات در ۲۸ خرداد، قرار شد برای فضاهای باز از محل های بزرگ استفاده شود و همچنین سقف هر شعبه را ۱۰۰۰ رای در نظر گرفتیم و به نوعی ما در ۲۸ خرداد آن صف های طویل را نداریم.

عرف با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در روز انتخابات و درخواست برای همراه داشتن ماسک و خودکار شخصی از رای دهندگان گفت: در همین دوره ثبت نام شورا هم در تهران، مصلی در نظر گرفته شد که یک مکان بزرگی بود.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: ما از حیث تعرفه هیچ مشکلی نداریم. احراز هویت رای دهندگان از طریق دستگاه های احراز هویت هیچ مشکلی ندارد. دوستان ما در شورای نگهبان به دلایل فنی نپذیرفتند صندوق رای الکترونیکی داشته باشیم.

این خبر را هم ببینید:  بدهی دولت آینده با اجرای پیش‌فروش نفت حداقل 160 هزار میلیارد می‌شود/ مجلس طرح گشایش را باید بررسی کند

 

ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها