پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با همتای روس خود دیدار کرد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با همتای روس خود دیدار کرد

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس ستادکل نیروهای مسلح با همتای روس خود دیدار کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه  امروز دوشنبه در دیدار با سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران اظهار داشت: ایران شریک نزدیک روسیه است و روابط دو کشور براساس سنت دیرینه در فضای دوستانه توسعه می‌یابد و گفت و گوهای دوجانبه جریان دارد.

گراسیموف خاطرنشان کرد: در دیدار امروز درخصوص طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه و منطقه ای و مسائل بین المللی گفت و گو می‌کنیم.

وی با ابراز خرسندی از سفر سرلشکر باقری و اعضای هیات همراه وی به مسکو گفت: ایران شریک نزدیک روسیه است و روابط دوکشور براساس سنت دیرین ، در فضای دوستانه توسعه پیدا می‌کند.

گراسیموف افزود : امروز فرصت مناسبی است تا درباره طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه و بین‌المللی گفت و گو کنیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه تاکید کرد: با وجود همه‌گیری کرونا تماس‌های مداوم بین دو کشور ادامه دارد و امیدوارم گفت و گوهای امروز مفید و مکمل توسعه روابط دوجانبه باشد.

وی پیشنهاد کرد، موضوع همکاری دو کشور در زمینه تسلیحات نظامی و ظرفیت‌های ایران و روسیه در این زمینه در اولویت نخست گفت و گو قرار گیرد.

سردار سرلشکر محمدباقری هم با تشکر از دعوت وزیر دفاع و رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه گفت: لازم می‌دانم از روسیه و شخص آقای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور برای حمایت از پیوستن ایران به پیمان شانگهای قدردانی کنم.

وی با اشاره به توسعه همکاری های ایران و روسیه در سال‌های اخیر اظهرا داشت: روابط نظامی و دفاعی در سال‌های اخیر رشدی قابل توجه داشته و امیدواریم مسیر رو به گسترش همکاری‌ها همچنان تداوم یابد.

این خبر را هم ببینید:  برخی با اجرای سند 2030‌ بدنبال تربیت سرباز برای آمریکا هستند/ اسناد بالادستی ما قوی‌تر است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان، به عزم تهران و مسکو در زمینه مبارزه با تروریسم اشاره و تاکید کرد: دو کشور در ۱۰ سال گذشته موضوع مبارزه با تروریسم بین‌الملل، بویژه در سوریه و عراق را با جدیت دنبال کرده‌اند.

سرلشکر باقری ضمن اشاره به همکاری دو کشور در سطوح فرماندهی و سیاسی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با روسیه جایگاه ویژه‌ای قائل هستند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح همچنین به حضور ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رژه دریایی سنت‌پترزبورگ روسیه اشاره کرد و افزود: حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج فنلاند و اقیانوس اطلس تجربه ارزشمندی بود که می‌تواند در همکاری‌های مشترک دریایی دو کشور نقش‌آفرین باشد.

سردار باقری گفت: ما دو کمیسیون مشترک نظامی داریم که در همان چارچوب همکاری‌ها ادامه دارد.

انتهای پیام/