پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
رئیس دفتر رئیس‌ جمهور: فشار حداکثری می‌تواند تاب‌آوری اقتصاد کشور را بالا ببرد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور: فشار حداکثری می‌تواند تاب‌آوری اقتصاد کشور را بالا ببرد

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس دفتر رئیس‌ جمهور: فشار حداکثری می‌تواند تاب‌آوری اقتصاد کشور را بالا ببرد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز چهارشنبه بعد نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: درباره وضعیت پیش آمده در تهران در زمینه کرونا و برخی از کلان‌شهرها این اختیار به ستاد استانی کرونا داده شده است که با هماهنگی وزیر بهداشت و کشور درباره ۱۴ مورد بدون آن که تصمیمات به ستاد ملی کرونا اعلام شود، خود آنها تصمیم سریع بگیرند و  اقدام کنند.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: در ارتباط با مسئله دورکاری هم خوشبختانه حدود یک ماه و نیم پیش انصاری رئیس سازمان استخدامی کشور، بخشنامه‌ای را به همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف ابلاغ کردند که رییس هر بخش بتوانند در آن چارچوب برای اینکه هم کار مردم انجام شود و هم اینکه اداره و بخش و خلوت شود بتواند دورکاری تعریف کنند.

وی تصریح کرد: در همان بخشنامه در ارتباط با کارکنانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند یا سن آنها از یک حدی بیشتر است و یا مشکلاتی دارند ، به آنها اجازه داده شده بتوانند در منزل کار خود را انجام دهند یا دورکاری داشته باشند.

واعظی گفت:‌از طرف دیگر درباره سفر و تعطیلاتی که وجود دارد همواره توصیه کردیم مردم در این شرایط سخت کرونا سفر نروند و برای هفته آینده نیز برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: فردا رییس جمهوری با رییسان کمیته‌های تخصصی ستاد ملی جلسه دارند امروزها کمیته‌های در وزارت کشور جلسه دارند و انشا الله فردا تصمیم گیری می کنیم و در مورد این مسائل اعلام خواهیم کرد و روز شنبه جلسه ستاد ملی کرونا است که در آنجا هم بحث خواهیم کرد.

این خبر را هم ببینید:  زاکانی: از ایرادات طرح‌های گذشته در طرح جدید تامین مسکن عبرت نگرفته‌ایم

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: این تصمیمات به یک طرف اما آنچه بسیار مهم است، همکاری مردم و همه بخش‌هایی که می‌توانند کمک کنند مهم است، در حال حاضر وظیفه همه مسوولان در رده‌های مختلف این است که همه دستورالعمل‌ها را هم در محل کار و هم در سفرها و همه بخش‌ها رعایت کنند.

واعظی گفت: فشار حداکثری ممکن است مزاحمت‌هایی برای مردم در زمینه کالا و گرانی ایجادکند، ولی در این تردید نیست که تاب‌آوری دولت و صنعت و صنایع دفاعی و اقتصادکشور را می‌تواند بالا ببرد و منجر به خودکفایی بیشتر کشور شده است.

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اینکه «از تحریم استقبال نمی‌کنیم» و گفت: ما در جایی هزینه می‌پردازیم، اما در جای دیگر استفاده آن را می‌کنیم، آمریکایی‌ها فشارهای گسترده‌ای که وارد کرده‌اند، اما ما در بخش دفاعی و موشکی پیشرفت‌های بسیار خوبی کرده‌ایم.

وی بیان کرد: بخش صنایع دفاعی کشور با ۶ سال گذشته قابل مقایسه نیست، ما در این زمینه‌ها رشد و توسعه پیدا کردیم و به تجهیزات بسیار پیشرفته دست یافتیم.

واعظی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به هیچکدام از اهداف خود از تحریم و فشار و حداکثری نرسیده است ،گفت: آنها از فشار حداکثری و تحریم بر ضد ایران نتیجه عکس گرفته اند، آنها به دنبال این بودند که در مدت سه ماه یا جمهوری اسلامی نباشد یا مردم در مقابل حکومت به میدان بیایند و یا اقتصاد کشور کلا دچار فروپاشی و قحطی شود که به هیچ کدام از این اهداف نرسیدند.