رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 15 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رئیس دانشگاه فرهنگیان در کمیسیون آموزش: ۵۵ هزار فارغ التحصیل تا مهر آتی تحویل آموزش وپرورش می شود حجت الاسلام احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست امروز (سه شنبه ۴ آذر) این کمیسیون اظهار داشت: پیش از […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس دانشگاه فرهنگیان در کمیسیون آموزش: ۵۵ هزار فارغ التحصیل تا مهر آتی تحویل آموزش وپرورش می شود

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست امروز (سه شنبه ۴ آذر) این کمیسیون اظهار داشت: پیش از آغاز جلسه این کمیسیون یک ساعت اعضای هیأت رئیسه مباحث مربوط به کمیسیون آموزش را بحث و بررسی کردند و سپس خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در صحن کمیسیون حاضر شده و گزارشی را از آخرین اقدامات و عملکرد این دانشگاه به نمایندگان ارائه کرد.

وی با بیان این که بعد از ارائه گزارش رئیس دانشگاه فرهنگیان، نمایندگان مجلس سوالات و  ابهامات خود را در مورد کمیت و کیفیت این دانشگاه، دانشجویان، هیأت علمی، ساختمان‌ها، امکانات و انتصابات مطرح کردند، افزود: رئیس دانشگاه فرهنگیان مستنداتی در پاسخ به سوالات اعضای کمیسیون ارائه کرده و توضیحات لازم را ارائه داد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس دانشگاه فرهنگیان از درخواست عضویت ۴۰۰ هیأت علمی به مقامات بالادستی خبر داد و اعلام کرد که ۱۶۰ نفر از این افراد در حال مصاحبه علمی هستند و بقیه نیز در حال جذب هستند.

فلاحی گفت: رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره امکانات این دانشگاه هم اعلام کرد که این دانشگاه حلقه واسط است و هر چند مشکلاتی در این قضیه وجود دارد، ولی به همراه خیرین در حال رفع نیازهای خود هستیم و بر همین اساس تعدادی از پروژه‌ها به صورت مشترک انجام شده و سعی می‌کنیم آن را هرچه سریع‌تر کامل کنیم.

این خبر را هم ببینید:  گفت‌وگو با مدیر نشر تراث/ از گردآوری کلمات آیت‌الله بهجت تا «سلوک با همسر»

وی در باره پاسخ رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد انتصابات این دانشگاه گفت: رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد که در استان‌های مختلف گرایش‌های مختلف سیاسی وجود دارد و حتی نمایندگان مجلس برای برخی از این انتصابات در دانشگاه فرهنگیان فشارهایی را وارد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین درباره پاسخ‌های رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد کمیت و کیفیت دانشجویان این دانشگاه گفت: رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد که برای مهر سال ۱۴۰۰، ۵۴ هزار و ۶۳۳ نفر فارغ‌التحصیل را تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد. ضمن این که ۷۰ هزار نفر هم در این دانشگاه دانشجو هستند. لذا فاصله تحویلی از مهر ۱۴۰۰ تا نیاز آموزش و پرورش حدود ۳۰ هزار نفر است که با توجه به این که کمیت در این دانشگاه در طول سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است و حتی روزگاری به ۳ هزار و اندی دانشجو رسیده بود، اما هم اکنون تعداد دانشجویان پذیرفته شده سالیانه ۲۶ هزار نفر است، ولی از این به بعد به دنبال افزایش کیفیت خواهیم بود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها