پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد: استکبار ستیزی تعطیل‌پذیر نیست - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد: استکبار ستیزی تعطیل‌پذیر نیست

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد: استکبار ستیزی تعطیل‌پذیر نیست

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، سیدمحمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در نشست جنبش‌های دانشجویی و استکبار ستیزی استان البرز که بمناسبت روز ۱۶ آذر به صورت وبیناری برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز دانشجو به تشریح استکبار و استکبار ستیزی پرداخت و گفت: واژه استعمار و استکبار از واژگانی است که به کرات همه نخبگان و آحاد مردم شنیده و از آن تنفر دارند چرا که با ظاهر آبادانی و امثالهم حضور پیدا می کند اما جز ذلت برای ملت ها چیزی ندارد.

هاشمی در این نشست مجازی که ۱۲۰ نفر از اساتید دانشگاه ها در آن حضور داشتند، به بیان حضور آمریکا در ایران اشاره کرد و افزود: آمریکا از سال ۱۲۳۵ با توافقی که با ایران منعقد کرد در کشور ما سفارت و کنسولگری ایجاد کرد و بدنبال سیطره بود که البته با تصویب کنگره در سال ۱۲۶۱ رسما سفارت خانه در ایران راه اندازی و از سال ۱۲۹۹ نفوذ آمریکا در حوزه نفتی تا سال ۱۳۳۲ ادامه داشت اما از سال ۳۲ به بعد نفوذ آمریکا در حوزه سیاسی گسترش پیدا کرد و در ایران نخست وزیر و …تعیین می کردند و عامل اصلی نفوذ آمریکا در این کشور و خصوصا در نیرو های نظامی، امنیتی و اقتصادی ساواک بود.

رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب سازمان بسیج اساتید کشور به فلسفه گفتمان عدالت خواهی و استکبار ستیزی اشاره کرد و گفت: گفتمان استکباری در برابر گفتمان عدالت قرار می‌گیرد.

این خبر را هم ببینید:  مخالف وزیر پیشنهادی صمت/مطهری: برنامه‌های فاطمی امین برای وزارت صنعت انشایی است نه اجرایی

وی تصریح کرد: استکبار ستیزی جزو مبانی انقلاب است و تعطیل پذیر نیست. در میان آرمان ها و اهداف بلند انقلاب اسلامی، استکبارستیزی از جایگاهی محوری برخوردار است به طوری که می توان این آرمان را صفت ذات انقلاب و جزو مفاهیم مُقوّم ماهیت آن قلمداد کرد و در صورت کنارگذاشتن استکبارستیزی، انقلاب اسلامی بدون تردید دستخوش تغییر هویتی خواهد شد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه ازاد اسلامی به فلسفه مکتبی استکبار ستیزی اشاره کرد و گفت: عدالت‌گرایی گفتمان اصلی پیامبران بوده است. بنابراین ماموریت همه پیامبران معرفی حقوق مردمان به عنوان انسان نه مومنان و کمک برای فهم و قیام عدالت در جامعه است تا در یک شرایط برابر هر کسی بتواند گفتمان حق را بشناسد و با اختیار در پی آن برود. خداوند همان گونه که گفتمان عدالت را گفتمان اصلی جامعه ایمانی قرارداده است، هر گونه گرایش به استکبار و یا استکبارگرایی را مردود دانسته و عذاب‌های خوارکننده دنیوی و اخروی برای مستکبران بیان کرده است.

 هاشمی در پایان گفت: یکی از شاخص های انقلابی مسئولین روحیه استکبارستیزی و عدالت محوری باید باشد و ‌اشرافیت همواره در برابر عدالت وگفتمان آن بوده و در کنار مستکبران قرار گرفته است. در اصطلاح قرآنی‌اشرافیت حاضر در قدرت است که پایه‌های مستکبران را استواری می‌بخشند و حقوق مستضعفان را به غارت و چپاول می‌برند و مسئولان باید بجد از این رذیله پرهیز کنند.

انتهای پیام/