رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رئیس‌جمهور گسترده‌ترین اختیارات مدیریتی را دارد به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در همایش دانشجویی ـ مردمی بن بست تکرار که عصر امروز در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد؛ گفت: در قانون اساسی ولی فقیه شخص اول […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس‌جمهور گسترده‌ترین اختیارات مدیریتی را دارد

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در همایش دانشجویی ـ مردمی بن بست تکرار که عصر امروز در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد؛ گفت: در قانون اساسی ولی فقیه شخص اول مملکت و فصل‌الخطاب است. ولی گسترده‌ترین حیطه مدیریتی را رئیس جمهور دارد. در مقام مثال رهبری مانند خلبان و رئیس جمهور مانند کمک خلبان است و کمک خلبان نباید تعارض عملی نسبت به خلبان داشته باشد.

ذالنور افزود: کلید اصلی و محور اساسی جبهه مقابل در انتخابات پیش رو مسئله مذاکره است. هم از طریق تطمیع ملت به مذاکره و هم از طریق تهدید به جنگ، جریانات به دنبال مطرح کردن مجدد موضوع مذاکره هستند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در صورتی جبهه انقلاب پیروز می‌شود که وحدت حاصل بشود. ما در صورتی که به گزینه نمره ۱۰۰ بچسبیم که اقبال ندارد به صفر سقوط می‌کنیم. پس باید سراغ نمره بعدی برویم و شاید برخی علایق‌مان را هم باید کنار بگذاریم. 

وی در پاسخ به سؤالی در مورد طرح شفافیت گفت: در مجلس قبل سه طرح یکی از طرف دکتر فتحی و دکتر دلیگانی مطرح شد که مجموعا حدود ۲۰۰ رای آورد.

وی افزود: بنده هم طرحی دادم که با آن دو طرح تفاوت‌هایی داشت. از جمله موارد حضور و مرخصی‌های نماینده در مجلس، مشارکت نماینده در مباحث و لوایح مختلف و در آخر به مسئله نوع رأی که موافق یا مخالف بودن است، می‌پردازد که فوریت آن‌ها به شرایط مختلف رأی نیاورد. 

این خبر را هم ببینید:  ادامه بررسی طرح جمعیت در جلسه امروز صبح کمیسیون فرهنگی مجلس

ذالنور گفت: این طرح در مجلس فعلی هم به نظرم رأی نمی‌آورد. استدلال برخی دوستان هم مثلاً این است که درست است طرح خوبی است ولی مگر هر کار خوبی را باید انجام داد؟ 
انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها