رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • السبت ۸ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 26 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رئیس‌جمهور: عزاداری امسال بهانه‌ای به دست دشمنان نداد/ شبکه «شاد» برای مدارس دولتی رایگان است به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز در جلسه هیأت دولت با اشاره به برگزاری عزاداری دهه اوّل ماه محرم گفت: عزاداری امسال هم با ایثار و فداکاری […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رئیس‌جمهور: عزاداری امسال بهانه‌ای به دست دشمنان نداد/ شبکه «شاد» برای مدارس دولتی رایگان است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز در جلسه هیأت دولت با اشاره به برگزاری عزاداری دهه اوّل ماه محرم گفت: عزاداری امسال هم با ایثار و فداکاری برگزار شد و هم توام با حکمت و درایت انجام شد.

وی ادامه داد: مردم ما سلامت، دیانت، عقلانیت و درایت را در کنار هم قرار دادند.

عزاداری ما از ابتکارات بسیار خوبی بهره‌مند شد

روحانی با بیان اینکه امسال عزاداری مردم یک شکوه خاص و ویژه‌ای داشت و از جهاتی یک عزاداری استثنایی بود،‌ تصریح کرد: علی رغم اینکه مردم به دلیل مراقبت نسبت به پروتکل‌های بهداشتی به طور طبیعی محدودیت‌هایی داشتند امّا عزاداری ما از ابتکارات بسیار خوبی بهره‌مند شد.

روحانی در ادامه گفت: عزاداری‌ها در مجالس انجام می‌گرفت و مردم به کمک فضای مجازی این مجالس را برای اقدام و دوستان‌شان در شهرستان‌های دیگر و حتی خارج از کشور مستقیم پخش می‌کردند و آن‌ها نیز در این عزاداری سهیم و شریک بودند.

عزاداری خانگی که در سال‌های گذشته مقداری کم‌رنگ شده بود، ‌امسال پررنگ شد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه با عزاداری خانگی که در سال‌های گذشته مقداری کم‌رنگ شده بود، ‌امسال پررنگ شد، اظهار داشت: بسیاری از مردم در خانه‌های خودشان مراسم برگزار کردند.

روحانی با قدردانی از مردم بابت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، گفت: طبق آماری که وزرای بهداشت و کشور داده‌اند، حداقل در هشتاد درصد مجالس و محافل، پروتکل‌ها را رعایت کردند؛ هم در استفاده از ماسک و هم فاصله‌گذاری به خوبی عمل کردند و حتی در نذورات غالب نذورات به شکل مواد خشک داده شد و عزاداری بسیار شکوهمند به‌یادماندنیِ استثنایی در تاریخ ایران ثبت شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه برای برگزاری عزاداری امسال با ویژگی‌های خاص خود، همه همکاری کردند، اظهار داشت: از مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، علما و مبلغان تشکر می‌کنم که با بیانات و عمل‌‌شان کاملاً‌ راه و مسیر عزاداری باحکمت امسال را ترویج کردند.

تشکر از مداحان که مداحی خودشان را به کوچه و خیابان آوردند 

وی ادامه داد: همچنین از همه افرادی که بر امر عزاداری نظارت کردند، چه افرادی که جزو بانیان عزاداری بودند، چه نظّار بهداشتی ما و مقامات وزارت کشور و همه که تلاش کردند نظارت خوبی را انجام دهند تشکر می‌کنم. همچنین می‌خواهم از همه گویندگان مذهبی، وعاظ، دانشمندان، سخنواران، مداحان پرشور که با ابتکارات جدید، مداحی خودشان را گاهی به کوچه و خیابان آوردند تشکر کنم.

روحانی با بیان اینکه به نظر من عزاداری امسال بهانه‌ای به دست دشمنان نداد، ‌تصریح کرد: بحمدلله این عزاداری با همه اصول مذهبی و اخلاقی و بهداشتی به خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: از صدا و سیما که تلاش بسیار خوبی برای انعکاس این مجالس انجام داد و عزاداری را به دل‌ها و ابصار مردم منتقل کردند و همچنین از دست‌اندرکاران فضای مجازی، وزارت ارتباطات و همه آن‌هایی که تلاش کردند مردم با استفاده از وسایل مختلف در عزاداری ابی‌عبدالله سهیم و شریک باشند، قدردانی می‌کنم.

رئیس‌جمهور افزود: جا دارد در پیشگاه خداوند این دعا را بکنم که خداوند امسال را با همه ویژگی‌ها و زحماتی که عزاداری داشت مقبول درگاه خودش و ذخیره‌ای برای دنیای ما استقلال ما، و بازسازی فرهنگ دینی و عاشورایی ما و ذخیره‌ای برای آخرت ما قرار دهد.

روحانی در ادامه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید از روز شنبه ۱۵ شهریور، گفت: برای ما در تمام مراحل مهم بود که بگوییم فاصله جان و نان معنا ندارد، فاصله جان و کار معنا ندارد، فاصله معیشت و سلامت معنا ندارد، فاصله سلامت و دیانت معنا ندارد. خب در ماه محرم دیدیم که هیچ فاصله‌ای بین این‌ها نبود و همچنین در مراسم و برنامه‌های قبلی.

وی ادامه داد: از ۱۵ شهریور می‌خواهیم بگوییم فاصله‌ای بین جان و یادگیری و آموزش وجود ندارد، و هم می‌شود درس خواند هم می‌شود مراتب تحصیلی را ادامه داد، هم جوان‌های ما می‌توانند به آینده خودشان امیدوار باشند و مسئله درس خواندن در همه مراحل تحصیلی برای ما بسیار مهم است و ان‌شاءالله این کار به‌خوبی انجام می‌شود، آن هم با در نظر داشتن تمامی پروتکل‌های بهداشتی که از طرف ستاد ملّی کرونا اعلام شده و ان‌شاءالله همه به دقّت آن را عمل کنند که نوجوانان و جوانان ما به‌خوبی در سلامت باشند و در عین حال تحصیل خودشان را انجام دهند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امسال آموزش به طور طبیعی یک آموزش مرکّب خواهد بود، اظهار داشت: آموزش امسال، ترکیب شده از آموزش حضوری و آموزش غیر حضوری است؛ ‌جاهایی که آموزش و پرورش می‌تواند با پروتکل‌های بهداشتی کلاس منظّم تشکیل دهد و فاصله‌ها به اندازه کافی وجود دارد و معلّمین عزیز در کلاس حاضر می‌شوند، اولویت اول ما آموزش حضوری است.

وی با بیان اینکه آموزش حضوری برای ما بسیار مهم است، گفت: البته همه پروتکل‌ها باید مراعات شود و همه آیین‌نامه‌ها ابلاغ شده و آموزش و پرورش حتماً ‌به همه مدارس و مدیران خودش ابلاغ کرده و باید به‌گونه‌ای باشد که هر دانش‌آموزی وارد مدرسه می‌شود، اعم از شستن دست و داشتن ماسک و حرارت‌سنج که ببینیم وضع دانش‌آموز چگونه است و همچنین در محل کلاس و نحوه نشستن دانش‌آموزان و اینکه در ساعت تفریح چگونه با هم مراوده داشته باشند در همه مراحل باید با دقت رعایت شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ‌از خانواده‌های عزیز می‌خواهم آن‌ها هم مشارکت کنند. بدون مشارکت آن‌ها‌، توام شدن آموزش و سلامت امکان‌پذیر نیست. دستورالعملی است که فرزند عزیز ما از خانه که حرکت می‌کند باید رعایت کند، در مسیر باید رعایت کند و در داخل مدرسه باید مراعات کند و وقتی هم که خارج می‌شود باید رعایت کند تا زمانی که به منزل می‌رسد.

امسال هیچ کودک ایرانی نباید از تحصیل محروم بماند

دستور و نظر ما مبنی بر این است که امسال هیچ کودک ایرانی نباید از تحصیل محروم بماند.

ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها