رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  ذخیره سازی ۵۰۹ میلیون متر مکعب آب در سد کوثر گچساران به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، اکبرخدری در نشستشورای حفاظت از منابع آب شهرستان اظهار کرد: از ابتدای سال  آبی تاکنون ۳۹۶ میلی‌متر باران در ایستگاه هواشناسی سد ملی کوثر به ثبت رسیده  در حالی که این میزان در مدت مشابه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ذخیره سازی ۵۰۹ میلیون متر مکعب آب در سد کوثر گچساران

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، اکبرخدری در نشستشورای حفاظت از منابع آب شهرستان اظهار کرد: از ابتدای سال  آبی تاکنون ۳۹۶ میلی‌متر باران در ایستگاه هواشناسی سد ملی کوثر به ثبت رسیده  در حالی که این میزان در مدت مشابه سال قبل از آن ۳۴۲ میلی متر بوده است.

 وی با بیان اینکه از مهر ماه سال گذشته تاکنون ۲۷۵ میلیون متر مکعب حجم آب ورودی به دریاچه سد کوثر بوده است، گفت: کل حجم خروجی این سد از ابتدای سال آبی تا کنون۲۳۵ میلیون متر مکعب بوده است.

مدیر اداره بهره‌برداری و نگهداری سد کوثر گچساران اذعان  کرد: هم اکنون ۹۳درصد از حجم مخزن ذخیره سازی آب سد کوثر پر شده است.

خدری  گنجایش مخزن سد کوثر را ۵۸۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت:هم اکنون میزان آب ذخیره شده در مخزن  سد کوثر به ۵۰۹ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی با بیان اینکه نرمال تراز این مخزن بتنی با سطح دریا ۶۲۵ متر است:  ترازمخزن این سد بتنی هم اینک به ۶۲۲/۴۴ متر رسیده  که نسبت به مدت مشابه کمتر از یک متر کاهش داشته است.

مدیر اداره بهره‌برداری و نگهداری سد کوثر گچساران ادامه داد:  از ابتدای سال آبی تا کنون برای کنترل سیبلاب در زمان بارندگی ۸۰میلیون متر مکعب آب از سد کوثر رها سازی شد.

خدری با بیان اینکه ۱۴۲میلیون متر مکعب از آب این سد در سال آبی جاری در اختیار بخش‌های مختلف از جمله آشامیدنی،کشاورزی و صنعت قرار گرفت.

این خبر را هم ببینید:  سارا بهمنیار جواز حضور در المپیک توکیو را بدست آورد

وی بیان کرد: ۷۰میلیون مترمکعب در بخش آب آشامیدنی،۲ میلیون متر مکعب صنعت، ۲۵ میلیون متر مکعب در بخش کشاورزی و ۴۵ میلیون متر مکعب در بخش ریست محیطی از سد کوثر خارج شد.

به گزارش فارس، آب سد کوثر از رودخانه خیرآباد تأمین می‌شود که این رودخانه از رودهای شاه بهرام و دهدشت به وجود می‌آید.

این سد هم اکنون تامین آب آشامیدنی گچساران، دهدشت، سوق، چرام، لنده و ۳۰۰ روستای مسیر، تامین آب شهر لیکک و روستاهای مسیر، تامین آب صنایع منطقه، تامین آب کشاورزی لیشتر، خیرآباد و دشت مور در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از سد کوثر انجام و یا در حال تکمیل است.

 آب آشامیدنی شهرهای دهدشت، سوق، چرام، لنده ، لیکک و روستاهای تابعه از سد کوثر گچساران تامین خواهد شد.

انتهای پیام/۸۲۰۳۱

 

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها