رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 109 خبر


  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 27 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  دیدار چهره به چهره مردم منطقه محروم حاشیه چابهار با رئیس مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه، ۲۱ مهرماه) در روز نخست نظارت میدانی خود در استان سیستان و بلوچستان در جمع اهالی منطقه محروم میرآباد در حاشیه بندر چابهار حاضر شد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دیدار چهره به چهره مردم منطقه محروم حاشیه چابهار با رئیس مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه، ۲۱ مهرماه) در روز نخست نظارت میدانی خود در استان سیستان و بلوچستان در جمع اهالی منطقه محروم میرآباد در حاشیه بندر چابهار حاضر شد و به مشکلات و درد و دل مردم منطقه رسیدگی کرده و قول مساعد برای کمک بنیاد مسکن برای مشارکت در ساخت مسکن در این مناطق را داد.

همچنین در این بازدید مولوی عبدالمالک ملکی پور امام جمعه اهل سنت منطقه توضیحاتی را درباره ضرورت احداث فرودگاه در کنارک برای توسعه منطقه به قالیباف ارائه کرد تا از این طریق این منطقه با توسعه بیشتری همراه شود. 

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: با توجه به طرح توسعه سواحل مکران این که فرودگاه در کنارک که ۵۰ کیلومتر فاصله دارد قرار داشته باشد به درد نمی خورد. این درحالی است که در منطقه آزاد باید فرودگاه وجود داشته باشد.

 این امام جمعه اهل سنت افزود: اگر قرار است مثلا ۲۰ هزار گردشگر وارد چابهار شود آیا این امکان پذیر است که فرودگاه ۵۰ کیلومتر دور تر باشد و از این فاصله به آن ها خدمات رسانی کنیم؟ اگر یک تاجر بخواد برای ترانزیت به منطقه آزاد چابهار بیاید آیا می تواند در ۵۰ کیلومتری وارد منطقه شود؟ منطقه آزاد الان هم مرز زمینی دارد  و هم مرز دریایی و این که این منطقه مرز هوایی داشته باشد خواسته به حق برای منطقه است. 

رئیس مجلس نیز پس از این نکات تاکید کرد که مجلس این نیازها را  از نهادهای مسئول پیگیری خواهد کرد. 

عزیمت رئیس مجلس به استان سیستان و بلوچستان با هدف بازدید و نظارت میدانی بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان استان سیستان و بلوچستان و بررسی مشکلات این مناطق و پیگیری مطالبات مردم انجام می شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها