رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 460 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  دیدار و گفت و گوی ظریف با نیچروان بارزانی به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در منطقه کردستان عراق به سر می برد، با «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق دیدار و گفتگو و در ضیافت افطاری وی شرکت کرد. وزیر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دیدار و گفت و گوی ظریف با نیچروان بارزانی

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در منطقه کردستان عراق به سر می برد، با «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق دیدار و گفتگو و در ضیافت افطاری وی شرکت کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار روابط کشورمان با عراق و همچنین منطقه کردستان عراق را روابطی مستحکم و مبتنی بر منافع مشترک خواند و بر اهمیت ثبات و امنیت عراق و منطقه کردستان عراق تاکید کرد.

نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق نیز در این دیدار با تاکید بر روابط عمیق منطقه کردستان با کشورمان گسترش همکاری ها و برطرف سازی برخی موانع موجود برای توسعه همکاری ها را مورد تاکید قرار داد.

ظریف پیش از این با مسعود بارزانی و مسرور بارزانی هم دیدار کرده بود.

به گزارش فارس، مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق نیز پیش از این در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی گفت: اجازه نمی‌دهیم منطقه کردستان عراق محلی برای تهدید و ناامنی مرزی برای ایران باشد. 

وزیر امور خارجه در سفری هم که به بغداد داشت با نخست‌وزیر، وزیر امور خارجه، رئیس جمهور و رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین با برخی شخصیت‌های و رهبران جریان‌های سیاسی عراق دیدار کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گزارشی توئیتری از سفرش به بغداد و دیدارهای انجام شده، نوشت: در این دیدارها تأکید شد که همسایگان برای ایران در اولویت قرار دارند و از نقش محوری عراق در منطقه استقبال می‌کنیم.

این خبر را هم ببینید:  مشارکت حداکثری در انتخابات؛ مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این هم در سفر به دوحه با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار و به گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت. 

وی قرار است در ادامه این سفر به مسقط برود و با همتای عمانی خود دیدار و گفت‌وگو کند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها