رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 472 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  دیدار نخست وزیران تاجیکستان و ازبکستان در «خجند» به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «عبدالله عارف اف» نخست وزیر ازبکستان در قالب سفر کاری وارد شهر خجند استان سغد تاجیکستان شد و با «قاهر رسول زاده» همتای تاجیکی خود ملاقات کرد. در این دیدار طرفین همکاری‌ دوجانبه در زمینه‌های سیاسی، تجارت و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دیدار نخست وزیران تاجیکستان و ازبکستان در «خجند»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «عبدالله عارف اف» نخست وزیر ازبکستان در قالب سفر کاری وارد شهر خجند استان سغد تاجیکستان شد و با «قاهر رسول زاده» همتای تاجیکی خود ملاقات کرد.

در این دیدار طرفین همکاری‌ دوجانبه در زمینه‌های سیاسی، تجارت و اقتصاد، سرمایه گذاری، صنعت، آموزش و علوم، فرهنگ، صادرات و واردات، بهداشت، راه آهن، گمرک و انرژی را بررسی کردند.

دو طرف در مورد تقویت همکاری بین تاجیکستان و ازبکستان نظرات سازنده خود را ابراز و تاکید کردند که در چارچوب ابتکارات سازنده و چشم انداز اهداف روسای جمهور دو کشور روابط دوستانه «دوشنبه» و «تاشکند» به طور محسوسی تقویت شده و موفقیت‌های چشمگیری حاصل شده است.

14000206000251 Test PhotoL - دیدار نخست وزیران تاجیکستان و ازبکستان در «خجند»

استاندار منطقه «سغد» تاجیکستان، ازبکستان را یکی از شرکای مهم اقتصادی تاجیکستان عنوان کرد که حجم مبادله تجاری بین دو کشور در سال گذشته میلادی ۳۳۳.۸ میلیون دلار برآورد شده است.

در این دیدار بر لزوم افزایش حجم تجارت بین دو کشور، ساخت بنگاه‌های صنعتی و کارگاه‌ها در مناطق آزاد اقتصادی تاجیکستان و احداث اماکن برای اهداف مختلف تاکید شد.

اشاره شد که در راستای توسعه همکاری بین تاجیکستان و ازبکستان ۲۹ توافق نامه و قرارداد جدید در مورد همکاری در دست بررسی قرار دارد.

14000206000252 Test PhotoL - دیدار نخست وزیران تاجیکستان و ازبکستان در «خجند»

همچنین به نهادهای مربوطه دستور داده شد که هرچه سریعتر در رابطه با اجرای فرصت‌های بلااستفاده بین تاجیکستان و ازبکستان اقدامات فوری انجام دهند.

هیئت رسمی ازبکستان از موزه تاریخ استان سغد بازدید و با سنن، فرهنگ، تاریخ، میراث غنی مردم تاجیک و دستاوردهای تاجیکستان مستقل آشنا شدند.

این خبر را هم ببینید:  بازگشت بورس به روند مثبت با اجرای بسته حمایتی ۳+۷

انتهای پیام/ح


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها