رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 430 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  دیدارهای جداگانه کاظم جلالی با معاونان وزیر خارجه روسیه به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (چهارشنبه) هشتم اردیبهشت با «سرگئی ورشنین» معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت و‌گو کرد. در این ملاقات روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دیدارهای جداگانه کاظم جلالی با معاونان وزیر خارجه روسیه

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (چهارشنبه) هشتم اردیبهشت با «سرگئی ورشنین» معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت و‌گو کرد.

در این ملاقات روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی از جمله سوریه، کمیته قانون اساسی، روند آستانه، انتخابات ریاست جمهوری در سوریه، اوضاع یمن و ابتکارهای ایران و روسیه برای تامین امنیت جمعی در خلیج فارس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

طرفین همچنین بر ضرورت تداوم رایزنی ها و همکاری های بین دو کشور در زمینه مسائل منطقه ای مورد بحث در شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله سوریه، یمن، لیبی، و حقوق بشر و … تاکید و نسبت به استمرار تماس ها و دیدارهای خود در این خصوص ابراز تمایل کردند.

*  تبادل نظر جلالی با رودنکو در خصوص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز 

به گزارش فارس، کاظم جلالی همچنین امروز (چهارشنبه) با «آندری رودنکو» معاون وزیر امور خارجه روسیه در امور آسیای مرکزی و قفقاز ملاقات کرد.

در این دیدار طرفین در مورد روابط دوجانبه، اوضاع افغانستان، تحولات منطقه آسیای مرکزی و قفقاز از جمله قره باغ، بلاروس و اوکراین به گفت وگو  پرداختند. 

طرفین همچنین بر ضرورت رایزنی و تعامل بین دو کشور در خصوص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز و لزوم همکاری جمهوری اسلامی ایران و فدارسیون روسیه در زمینه مقابله با تهدیدات موجود برای این حوزه از جمله خطر گسترش تروریسم و نفوذ آمریکا در منطقه تاکید کردند. 

این خبر را هم ببینید:  عضو یزدی تیم ملی کاراته: اگر مدال نیاوردم هزینه‌ها را پس می‌دهم

در پایان  این دیدار، جلالی و رودنگو تمایل خود را نسبت به تداوم تماس ها و دیدارها در خصوص مسائل منطقه اعلام کردند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها