رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  دژپسند: ۳۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در سال گذشته داشتیم به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز (سه‌شنبه ۱۷ فروردین) بعد از حضور در یکی از کمیسیون‌های مجلس در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: به‌رغم اینکه در ابتدای سال گذشته برآورد شده بود که […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دژپسند: ۳۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در سال گذشته داشتیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز (سه‌شنبه ۱۷ فروردین) بعد از حضور در یکی از کمیسیون‌های مجلس در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: به‌رغم اینکه در ابتدای سال گذشته برآورد شده بود که صادرات غیر نفتی ما حداکثر ۲۵ میلیارد دلار باشد اما تا پایان سال گذشته موفق شدیم ۳۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته باشیم.

وی افزود: در سالی که درگیر شیوع ویروس کرونا بودیم و تحریم‌های ظالمانه هم وجود داشت رقم ۳۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی بسیار قابل توجه است ضمن اینکه در سال گذشته اصلاح ارزش پایه پولی صادراتی را هم داشتیم. یعنی در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۹ ما ۲ بار اصلاح ارزش داشتیم که مجموع برآورد نشان می‌دهد که ۳۰ درصد اصلاح ارزش داشته‌ایم و اگر ما حتی این رقم را ۲۰ درصد هم در نظر بگیریم ۳۴.۵ میلیارد دلار با قیمت پایه سال ۹۶ به بالای ۴۲ میلیارد دلار می‌رسد.

وزیر اقتصاد گفت: سال گذشته ۳۸.۵ میلیارد دلار واردات صورت گرفت که ۱۲ میلیارد دلار آن مربوط به کالاهای اساسی بوده است و به همین دلیل شاهد وفور کالاهای اساسی در کشور بودیم.

وی افزود: درآمدهای بودجه‌ای و درآمدهای مالیاتی را با نمایندگان بحث و بررسی کردیم؛ این در حالی است که تحقق درآمدهای مالیاتی ما در سال گذشته نسبت به مصوبه مجلس ۱۰۷ درصد بوده است.

انتهای پیام/

 


این خبر را هم ببینید:  قالیباف هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها