رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 25 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  دولت ۴هزار و ۲۶۲ هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت مغان را از املاک شرکت تفکیک می‌کند به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز  در حاشیه جلسه هیات دولت درباره مصوبات هیات دولت گفت: مدت‌ها بود که جایگاه‌داران درخواست داشتند دریافتی آنها افزایش پیدا کند و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دولت ۴هزار و ۲۶۲ هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت مغان را از املاک شرکت تفکیک می‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز  در حاشیه جلسه هیات دولت درباره مصوبات هیات دولت گفت: مدت‌ها بود که جایگاه‌داران درخواست داشتند دریافتی آنها افزایش پیدا کند و از دستمزد خود ناراضی بودند؛ بیش از یکسال انجمن صنفی جایگاه‌داران این مطالبه را داشت.در جلسه امروز دولت تصویب شد که از ابتدای سال ۹۹ حق‌العمل فروش هر لیتر بنزین را ۱۲۵۰ ریال و همچنین نفت گاز را ۷۰۰ ریال تعیین کند این افزایش در درآمد جایگاه‌داران تاثیر خواهد داشت.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: نحوه تامین حق العمل سوخت در جایگاه‌ها از محل منابع دولتی است که به هیچ وجه تاثیری بر قیمت بنزین و گازوییل نخواهد داشت و افزایش قیمت به مصرف کننده سوخت تحمیل ‌نمی‌شود و از منابع دولتی و سازمان برنامه و هدفمندی تامین می‌شود.

ربیعی گفت: دولت تصمیم گرفت که ۴هزار و ۲۶۲ هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت دامپروری دشت مغان را از املاک شرکت تفکیک کند و به وزارت جهاد کشاورزی منتقل و از این طریق این اراضی به عشایر و بهره برداران عرفی منطقه با همکاری استانداری اردبیل واگذار کند.

ربیعی افزود: در جلسه امروز دولت همچنین یک درخواست دیرین از عشایر کشور در استان اردبیل و منطقه دشت مغان بررسی و تصویب شد. این موضوع چند سال محل منازعه بود و آنها نگران بودند.

سخنگوی دولت اظهار داشت:  افرادی به صورت عرفی در زمین‌های منطقه دشت مغان کار می‌کردند و زمین‌های آن منطقه، مشمول خصوصی سازی شده بود و نگرانی‌هایی داشتند این موضوع در کمیسیون‌های تخصصی و حقوقی دولت بررسی و نهایی شد.

این خبر را هم ببینید:  ماجرای ارزشیابی و اعتبارسنجی مدارک تحصیلی خارج از کشور

وی درباره گاز رایگان گفت: این بحث مطرح شده است اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده ایم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها