پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

دولت قانون اصلاح برخی احکام بودجه را مدنظر قرار دهد

به گزارش جامعه نیوز:

 دولت قانون اصلاح برخی احکام بودجه را مدنظر قرار دهد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۳ شهریور) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در تذکری اظهار داشت: دولت سیزدهم باید تا نیمه آذرماه بر اساس آیین نامه داخلی بودجه یال ۱۴۰۱ را به مجلس اعلام کند.

وی افزود: بر اساس آیین نامه‌ای که در سازمان برنامه و بودجه است رئیس‌جمهور باید نیمه شهریورماه آیین‌نامه اجرایی بودجه ۱۴۰۱ را به دستگاه ‌ها ابلاغ کند.

نماینده تربت حیدریه در مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه فردا چهارم شهریور و اولین جلسه هیات دولت است، تاکید کنم قانون اصلاح برخی احکام ساختار بودجه در مردادماه به دولت ابلاغ شده و در آن موادی وجود دارد که برای دولت در سال ۱۴۰۱ لازم الاجراست.

وی افزود: خواهشم این است که رئیس جمهور و هیات دولت توجه کنند که برخی از این احکام، احکامی باشد که لازم است در آیین نامه ای که رئیس جمهور ابلاغ می کند مد نظر قرار گیرد. از جمله بند یک ماده واحده، بند دو استقرار کامل نظام پرداخت و ممنوعیت هر گونه پرداخت ذی نفع نهایی که در آن اشاره شده است.

زنگنه خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه کمک های حمایتی هم در بند سه ثبت و ساماندهی فهرست کلیه افراد دریافت کننده کمک های حمایتی اعم از وزارت رفاه و سایر دستگاه های حمایتی را قید می‌کند.

وی گفت: درخواستم این است که تاکید شود که حتما این قانون خوب که در حوزه اصلاح ساختار است مد نظر رئیس جمهور و هیات دولت قرار گیرد.

این خبر را هم ببینید:  سهم بیمه‌های زندگی در بیمه سرمد افزایش یافت

قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: اینها احکامی بوده که باید اجرا شود. باید در مجلس بحث مربوط به طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه در اولویت باشد که مجلس با همکاری دولت آن را پیش ببرد.

انتهای پیام/ 


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *