پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
دولت فقط نیمی از تکلیف برنامه ششم درباره برق حرارتی را محقق کرد/رمز ارزها دلیل ۱۰ درصد خاموشی های برق - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

دولت فقط نیمی از تکلیف برنامه ششم درباره برق حرارتی را محقق کرد/رمز ارزها دلیل ۱۰ درصد خاموشی های برق

به گزارش جامعه نیوز:

 دولت فقط نیمی از تکلیف برنامه ششم درباره برق حرارتی را محقق کرد/رمز ارزها دلیل ۱۰ درصد خاموشی های برق

سید مرتضی حسینی منتخب مردم میانه در مجلس یازدهم در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  اظهار داشت: قطعی مکرر برق و خاموشی های گسترده، زندگی  و کسب و کار مردم و بخش تولید را به طور جدی مختل کرده است.

وی افزود: مردم نباید تاوان بی برنامگی و تکالیف انجام نشده دولت را بپردازند. توجیه خاموشی های مکرر با موضوع مزارع استخراج رمز ارزها،‌ قانع کننده نمی باشد.

* وزارت نیرو باید پاسخ قانع کننده‌ای به مردم بدهد 

منتخب مردم میانه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وزارت نیرو باید توضیح دهد مزارع آشکار و پنهان استخراج بیت کوین دقیقا چند درصد خاموشی ها را موجب می شوند.

حسینی ادامه داد: طبق برخی برآوردها، ظاهراً ۱۰ درصد مشکلات ، ناشی از رمزارزهاست اما ظاهراً رمزارزها بهانه‌ای برای توجیه خاموشی‌های اخیر و پوششی برای بی تدبیری و ضعف مدیریت مسئولان ذیربط شده است.

وی عنوان کرد: به هر صورت  اگر طبق گفته مسئولان ،مسئله رمزارزها ، عامل اصلی معضل خاموشیها باشد، باز هم این دولت است که باید این مسئله را پیگیری و کنترل کند.

منتخب مجلس یازدهم بیان داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه ،دولت موظف به نصب ۲۵ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی و ۵ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر است در حالی که در زمینه برق حرارتی کمتر از نیمی از تکلیف برنامه ششم توسعه، تحقق یافته و کل ظرفیت تولید برق تجدید پذیر کشور از ۹۰۰ مگاوات فراتر نمی‌رود.

حسینی با بیان اینکه مردم از تطبیق نداشتن زمان‌بندی خاموشی با جداول احتمالی خاموشی ناراحتند، تصریح کرد: در شرایطی که در جداول خاموشی خبر از بازه زمانی قطعی برق ۲ ساعته است، روز گذشته در بسیاری از مناطق کشور شاهد خاموشی تا ۶ ساعت نیز بوده‌ایم.

وی در پایان تأکید کرد: این غیرقابل قبول است که از نظر ظرفیت صنعت برق نصب شده، در غرب آسیا رتبه اول و در دنیا رتبه ۱۴ را داشته باشیم اما در مقام عمل، شاهد این همه معضل در تامین برق باشیم.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  مباحث فنی و تخصصی هسته‌ای باید در کمیسیون انرژی بررسی شود نه کمیسیون امنیت