رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  دولت اسلامی باید بستر سفره پاک را برای مردم فراهم کند به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم امروز در برنامه رسانه‌ای بیان نکات تفسیری جزء چهاردهم قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: تلاش برای عدالت‌گستری در آیه ۹۰ از سوره مبارکه نحل مورد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دولت اسلامی باید بستر سفره پاک را برای مردم فراهم کند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم امروز در برنامه رسانه‌ای بیان نکات تفسیری جزء چهاردهم قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: تلاش برای عدالت‌گستری در آیه ۹۰ از سوره مبارکه نحل مورد تاکید قرار گرفته که یکی از شاخصه‌های اصلی و مهم دولت اسلامی است.

وی افزود: خداوند در این آیه امر به عدالت‌گستری می‌کند و مأموریت اصلی دولت اسلامی عدالت‌گستری است و نبی گرامی اسلام در آیه ۴۰ شورا نیز به این مسئله عدالت‌گستری اشاره کرده است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: عدالت نیاز اصلی جامعه بشری است و بر اساس روایت یک ساعت عدالت‌محوری بالاتر از هفتادسال عبادت و یک ساعت ظلم بدتر از شصت سال معصیت است.

حاج ابوالقاسم تأکید کرد: دولت اسلامی بدون عدالت نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد و عدالت در به‌کارگیری کارگزاران و شایسته‌سالاری در مناصب، در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی متناسب با اهداف نظام،در عرصه فرهنگ و استفاده از نسخه‌های متناسب با فرهنگ اسلامی و نسخه‌های برخاسته از تفکر اسلامی، در اقتصاد و ایجاد فرصت‌هایی برابر برای همه هم‌وطنان از شاخصه‌ها و  وظایف اصلی دولت اسلامی است.

وی یادآور شد: بر اساس روایت عالم هستی بر عدل استوار است و جهت‌گیری فرهنگی بر اساس دعوت به‌سوی خداوند و عدل از دیگر شاخصه‌های دولت اسلامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در آیه ۱۲۵ سوره نحل یک رسالت فرهنگی بر دوش نبی خدا گذاشته‌شده که دعوت به راه خداوند است.

این خبر را هم ببینید:  کاخ سفید: قطعا درباره مذاکرات وین به هیأت اسرائیلی گزارش می‌دهیم

وی افزود: روح حاکم بر تمام فرهنگ های دولت اسلامی باید دعوت به خدا باشد و تمام ابزارهای فرهنگی که در اختیار دولت اسلامی است همه باید به‌سوی «سبیل الله» دعوت کننده باشند و دولت اسلامی باید اهتمام خود را در راستای حمایت از سازمان‌های دعوت کننده به سمت خدا به کار گیرد.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: تلاش برای توسعه غذای حلال و فراهم آوردن سفره پاک بر اساس آیات ۱۱۴ و ۱۱۵ سوره نحل از دیگر وظایف بسیار مهم دولت اسلامی است.

وی تأکید کرد: خوراک و آشامیدنی مطلوب از نگاه خداوند باید حلال و طیب باشد و دین اسلام یک دین جامعی است و برای تمام عرصه‌های زندگی مثل خوراک نیز برنامه دارد و آن‌ها را به حلال و حرام تقسیم‌بندی کرده است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: دولت اسلامی باید زمینه سفره پاک را برای عموم مردم فراهم کند و چیزهایی که حلال هستند را در نظام سلامت و تغذیه به‌طور دقیق نهادینه کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: اگر خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها از مواد فاسد تهیه شود بدن انسان آلوده و مریض خواهد شد و بر اساس روایت اگر لقمه حرامی به بدن انسان وارد شود ملائکه انسان را مورد لعن قرا می‌دهند.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها