پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

دور کردن حزب الله؛ شرط ریاض برای کمک به لبنان

به گزارش جامعه نیوز:

 دور کردن حزب الله؛ شرط ریاض برای کمک به لبنان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری لبنانی از دیدار محرمانه «جوزف عون» فرمانده ارتش لبنان و «ولید البخاری» سفیر عربستان سعودی در بیروت خبر دادند.

روزنامه الاخبار گزارش داد، در این دیدار، مسئله درخواست کمک ارتش لبنان از «کشورهای برادر و دوست» مطرح شد؛ دیداری که در آن شمار زیادی از وابسته‌های نظامی سفارت‌های عربی و خارجی در آن حضور داشتند.

به گزارش الاخبار، سفیر ریاض به عون گفت که عربستان سعودی برای کمک به ارتش لبنان، شرط دارد و مدعی شد که نیروهای وابسته به حزب الله، «بر خلاف دستورات، در اقدامات این نهاد نظامی مداخله می‌کنند».

بنا بر این گزارش، فرمانده ارتش لبنان هم در پاسخ، به سفیر سعودی گفت که حزب الله هیچ نیرویی داخل ارتش ندارد و «همه می‌دانند که حزب الله نمی‌تواند در کار ارتش و تشکیلات آن مداخله کند».

عون همچنین تأکید کرد، اظهارات طرفهای مختلف از جمله غربی را نمی‌توان مد نظر قرار دارد؛ زیرا منظور این افراد، افسران و نظامیانی است که پیوند خویشاوندی با نیروهای حزب الله دارد.

الاخبار تأکید کرد، این اقدام البخاری در راستای اوامر آمریکا به کشورهای عربی و غربی است که برای حمایت از ارتش لبنان مطرح شده است.

انتهای پیام/ص


این خبر را هم ببینید:  پیشنهاد بادامچیان به اصلاح‌طلبان برای افغانستان/ورشکسته‌های سیاسی به دنبال ایجاد دو قطبی‌های کاذب

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *