رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  دورکاری به معنای تعطیلی نیست/ تجمع‌ها به حداقل برسد به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حسن سعدالدین صبح امروز در جلسه ویدئوکنفرانسی رابطان بازرسی کرونا از دستگاه‌های اجرایی استان، شهرستان‌ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و شهرداری‌های سمنان اظهار کرد: بازرسی‌ها برای جلوگیری از هرگونه تجمع در اماکنی که بر اساس قانون باید تا […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دورکاری به معنای تعطیلی نیست/ تجمع‌ها به حداقل برسد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حسن سعدالدین صبح امروز در جلسه ویدئوکنفرانسی رابطان بازرسی کرونا از دستگاه‌های اجرایی استان، شهرستان‌ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و شهرداری‌های سمنان اظهار کرد: بازرسی‌ها برای جلوگیری از هرگونه تجمع در اماکنی که بر اساس قانون باید تا اطلاع بعدی بسته باشند، با تلاش فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی افزایش یابد.

او گفت: برای مدیریت و مقابله با کرونا ویروس همه ما باید تلاش کنیم تا تجمع‌ها به حداقل برسد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری سمنان اضافه کرد: تبلیغات غیررسمی انتخابات با برگزاری دورهمی اگرچه این کار بر اساس قانون انتخابات غیرقانونی است، به‌صورت خانوادگی، جمعی، قبیله‌ای و… در حال انجام بوده و از نظر ستاد ملی و استانی مدیریت مقابله با کرونا ویروس، برگزاری جلسات با حضور تعداد نفرات هرچند معدود هم ممنوع است.

سعدالدین افزود: از ظرفیت بسیج برای بازرسی و نظارت‌ها در بخش‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی برای مدیریت مقابله با کرونا استفاده شود و  فرمانداری‌ها در انجام بازرسی‌ها از ظرفیت نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی بهره ببرند.

او گفت: بازرسی و نظارت تنها بررسی تخلف‌ها نیست؛ بلکه اگر بخشی از اقشار جامعه در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خوب اقدام کردند، تقدیر شوند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری سمنان اضافه کرد: مدیران در انجام دورکاری کارکنان خود در ادارات دقت نظر داشته باشند و مدیران حق ندارند به بهانه تکمیل نبودن چارت نیروی انسانی، کارکنان خود را به دورکاری نفرستند.

سعدالدین گفت:  بر اساس قانون در مناطقی که از نظر رنگ‌بندی شیوع کرونا ویروس در وضعیت قرمز دارند، در ادارات ضرور تا ۵۰ درصد و در ادارات غیر ضرور تا ۷۰ درصد نیروی انسانی به دورکاری فرستاده شوند.

این خبر را هم ببینید:  گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه مصر و اردن درباره تحولات خطرناک قدس

او بیان کرد: زیرساخت‌های دورکاری فراهم شود و دورکاری به معنای تعطیلی نیست. اولویت دورکاری در ادارات برای افراد سالخورده، دارای بیماری و همچنین افرادی که فرزند خردسال دارند و خانم‌های باردار است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری سمنان افزود: در انجام فرایند قانون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تفسیر قانون معنا ندارد و مدیران از تفسیر قوانین ابلاغی ستاد مدیریت مقابله با کرونا ویروس خودداری کنند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها