پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

دهنوی: رتبه ۱۲۰ جهانی ایران در شاخص سهولت کسب و کار از ۱۹۰ کشور

به گزارش جامعه نیوز:

 دهنوی: رتبه ۱۲۰ جهانی ایران در شاخص سهولت کسب و کار از ۱۹۰ کشور

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه) در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون جهش و رونق تولید در موضوع طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در موافقت با آن اظهار داشت: ما در شهرستان‌های مختلف شاهد جوانان تحصیل کرده و بیکاری هستیم که علت این بیکاری و عدم اشتغال به سختی محیط کسب و کار برمی‌گردد.

وی افزود: وقتی پول زیادی در کشور ما وجود ندارد که به جوانان وام بدهیم، بایستی بکوشیم موانع را از جلوی فعالیت آنها برداشته و زمینه توسعه فعالان اقتصادی را فراهم آوریم.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: متأسفانه رتبه جهانی ایران در شاخص سهولت کسب و کار ۱۲۰ از ۱۹۰ کشور دنیا است که این افتضاح جایگاه به مقررات دست و پاگیر در کشور بازمی‌گردد.

وی افزود: برای تاسیس یک مزرعه پروش ماهی ۱۳۰ مدرک با دو سال زمان نیاز است ضمن اینکه برای ایجاد یک گاوداری ۱۱۸ مدرک و تاییدیه و یک سال و نیم وقت می‌خواهد.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: در دنیا گرفتن مجوز به منزله روبان خط پایان رقابت میان کسب و کارها نیست، بلکه صدور مجوز، نقطه شروع کار است، نه پایان کار؛ متأسفانه صدور مجوز در کشورمان قیمت پیدا کرده است.

دهنوی گفت: دریافت مجوز درمانی ۷۰ میلیارد تومان قیمت دارد که این مجوز را فقط افراد پولدار می‌توانند بگیرند که رابطه داشته باشند این در حالی است که در اطراف تهران کمبود فضای بیمارستانی وجود دارد.

این خبر را هم ببینید:  پرونده شهدای هسته ای در شعبه ۵۵ مجتمع قضایی بهشتی پیگیری می‌شود

وی افزود: طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در کشور حداقل ۵۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد و در شرایط فعلی با کدام سرمایه می‌خواهیم ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم، لذا باید بکوشیم فضای کسب و کار را در کشور بهبود ببخشیم.

وی در پایان گفت: تولید باید در کشورمان ارزش داشته باشد نه اخذ مجوز قیمت پیدا کند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *