رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  دهمرده: توافق با چین و نگاه به شرق تا حدودی تحریم‌های غربی‌ها را بی اثر می‌کند حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به توافقنامه ایران و چین گفت:‌ امضای این توافقنامه اقدامی مثبت است و تاکنون مسیر خوبی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دهمرده: توافق با چین و نگاه به شرق تا حدودی تحریم‌های غربی‌ها را بی اثر می‌کند

حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به توافقنامه ایران و چین گفت:‌ امضای این توافقنامه اقدامی مثبت است و تاکنون مسیر خوبی را طی کرده و در جهت منافع ما بوده است.

وی افزود: طبیعی است که در هر توافقنامه و هر قراردادی که ذیل آن امضا شود باید دقت لازم را داشت و در ادامه این مسیر در مورد توافقنامه ایران و چین به مرحله امضای قراردادهاست، باید دقت لازم صورت گیرد تا همین مسیر مثبت و مناسب ادامه یابد و ما تأمین منافع ملی کشورمان را در این مسیر داشته باشیم.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبیعی است که ما می‌خواهیم زندگی کنیم و نمی‌توانیم منتظر باشیم و ببینیم که غرب هر روز ما را تحریم کند و طبیعی است که راه دیگری را برای ادامه مسیر خود پیدا می‌کنیم و توافق با چین یکی از این راه‌هاست.

دهمرده خاطرنشان کرد: البته این نکته را باید مدنظر قرار داد که ما باید روی پای خودمان بایستیم و اتکا به غرب یا شرق کار اشتباهی است اما در این مرحله برای حرکت در مسیر خودکفایی قرارداد و همکاری با چین حرکت مناسبی است، اما همان طور که گفتم این قراردادها و این توافقنامه‌ها باید در مسیر خودکفایی ما باشد.

وی افزود: توافق ایران و چین به  غربی‌ها نشان می‌دهد که تحریم‌های آنها ما را از ادامه مسیرمان بازنمی‌دارد و این توافقنامه و نگاه ما به شرق تا حدودی تحریم‌های غربی‌ها را بی اثر می‌کند.

این خبر را هم ببینید:  توزیع روزانه ۴۰ تن مرغ در میادین میوه و تره‌بار

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:‌ نگاه به شرق توازنی را در روابط خارجی ما ایجاد می‌کند و به غرب این پیام را می‌دهد که همه دنیا آمریکا و اروپا نیست و آنها نمی‌توانند برای ما نقش تعیین کننده داشته باشند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها