رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: دهقانکار: امسال نمایشگاه مجازی کتاب خواهیم داشت، اما جایگزین نمایشگاه همیشگی نیست به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسات فراگیر معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در برنامه «تقاطع فرهنگ» درباره نام موسسات ادغامی اظهار داشت: آنچه هم اینک بر سر زبان‌ها افتاده، به عنوان موسسه «فراگیر» نامیده می‌شود […]

به گزارش جامعه نیوز:

دهقانکار: امسال نمایشگاه مجازی کتاب خواهیم داشت، اما جایگزین نمایشگاه همیشگی نیست

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسات فراگیر معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در برنامه «تقاطع فرهنگ» درباره نام موسسات ادغامی اظهار داشت: آنچه هم اینک بر سر زبان‌ها افتاده، به عنوان موسسه «فراگیر» نامیده می‌شود ولی قاعدتا این نام موقت بوده و جایگزینی خواهد داشت.

* ادغام موسسات از سه سال پیش کلید خورده بود

دهقانکار همچنین درباره این تغییر و تحولات در وزارت ارشاد گفت: فرآیند ساماندهی موسسات قریب سه سال در دست بررسی بود و ضمن نقد و بررسی‌های متعدد، در بهمن ۹۸ به صورت جدی مطرح شد.

این فعال حوزه فرهنگ با بیان اینکه فرایند ادغام دفعتا و یکباره صورت نگرفت، گفت: عده‌ای تصور می‌کردند این فرآیند در سال پایانی دولت طبیعی نباشد، اما آنچه امروز شاهد بودیم، از سه سال گذشته کلید خورده است.

* تعیین تکلیف مراسم «جوایز» و دیگر فعالیت‌های سابقه‌دار 

دهقانکار ضمن قدردانی از نظرات موافق و مخالف و تاکید بر مثبت بودنِ هشدارها در راستای کاهش آسیب‌های احتمالی در این مسیر اظهار کرد: این سه موسسه تا حد بسیار زیادی فعالیت‌هایی به هم پیوسته و موازی کاری داشتند و امیدواریم با فرایند هم افزایی، شاهد خروجی مثبت در حوزه فرهنگ و کتاب و ادبیات باشیم.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد درباره تعیین تکلیف مراسم «جوایز» و دیگر فعالیت‌های سابقه‌دار هر یک از موسسات ادغام شده، گفت: معتقدیم ثبات و تغییر فی‌النفسه ارزشمند نیست و در حقیقت، ثباتی نیکوست که فعالیت‌های مثبت را ادامه داده و تغییری خوبست که منجر به ایجاد فعالیت‌های مثبت شود.

این خبر را هم ببینید:  تشریح برنامه‌ها و مأموریت‌های بسیج فرهنگیان/ فعالیت 1500 گروه جهادی فرهنگیان

دهقانکار با بیان این مطلب افزود: آن دسته از فعالیت‌هایی که جامعه نشر و حوزه کتاب از آن رضایت داشتند، حفظ خواهد شد و با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

* در سال ۹۹ حتما یک نمایشگاه مجازی خواهیم داشت

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره پیش‌بینی‌ها برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری به رادیو گفت‌وگو گفت: تلاش داریم نمایشگاه مجازی برپا شود و از تجربیات تیم فنی برای شکل گیری این رویداد مجازی بهره برده‌ایم.

دهقانکار افزود: در سال ۹۹ حتما یک نمایشگاه مجازی خواهیم داشت اما این رویداد جایگزین نمایشگاه کتاب تهران نخواهد بود.

این مدیر حوزه فرهنگ و ادبیات کشور در بخشی دیگر از این برنامه رادیویی اظهار کرد: اصنافی که دارای کد کارگاهی بودند، لیست خود را ارائه و ما آن را تحویل دولت دادیم. همچنین لیست مخاطبان وزارت ارشاد مانند یک نویسنده یا ناشر مستقل، اخیرا به دولت ارائه شده است و در صدد هستیم حقوق این صنوف ضایع نشود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها