پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

دلخوش: استخراج رمز ارز باعث تقویت مبادلات بین المللی می شود/باید بازار تبادل یا بورس رمزارزها شکل بگیرد

به گزارش جامعه نیوز:

 دلخوش: استخراج رمز ارز باعث تقویت مبادلات بین المللی می شود/باید بازار تبادل یا بورس رمزارزها شکل بگیرد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس امروز (چهارشنبه ۲۵ شهریورماه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در جریان گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی‌وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور (در اجرای تبصره(۱) ماده (۴۵) آئین نامه داخلی مجلس، اظهار داشت:باید در مورد رمز ارزها عمیق تر کار کرد.

وی افزود: باید بین مبادلات عمومی و استخراج رمز ارز تفاوت قائل باشیم . استخراج رمز ارز باعث تقویت مبادلات بین المللی می شود به شرطی که تحت نظارت کامل بانک مرکزی باشد و بانک مرکزی را نباید در این مقوله کنار بگذاریم.

وی با تاکید بر اینکه باید بازار تبادل یا بورس رمزارزها شکل بگیرد، تصریح کرد: هرگونه مبادله رمزارزها باید تحت نظارت بورس و بانک مرکزی صورت گیرد. یکی از چالشهای صنعت رمزارزها بحث تامین برق آن است در تابستان سال جاری دیدیم استفاده از برق برای استخراج رمزارز مصارف برق خانگی و برق صنعتی را با اخلال روبه رو کرد.

دلخوش با اشاره به گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس درباره رمز ارز که توسط غلامرضا مرحبا سخنگوی این کمیسیون در جلسه دیروز (۲۴ شهریورماه) صحن علنی مجلس قرائت شده بود، اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی گزارش خوبی در خصوص وضعیت رمزارزها ارائه کرده است که نقاط ضعف و قوت آن به خوبی دیده شده است. هیچکس نمی تواند منکر نقش رمزارزها در دنیای امروز شود  رمزارزها هم در کاهش تحریم ها و هم در تولید و ذخیره سازی نقش موثری دارد. 

این خبر را هم ببینید:  زاهدی: با مدیریت منابع و تکیه بر توان داخلی به طور خودکار تحریم‌ها برداشته می‌شود

وی در ادامه اظهار کرد: باید به صورت عمیق در مورد این پدیده و کارکرد آن مطالعه شود و بی گدار به آب نزد. بسیاری از کشورهای دنیا در حال ایجاد محدودیت در بحث استخراج رمزارزها و حوزه تبادل آن هستند تاکنون هیچ کشوری رمزارزها را به عنوان ابزار پرداخت و خرید کالا نپذیرفته است.

 


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *