پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

دلایل محسن هاشمی برای دیدار با اعضای شورای شهر پیشوا مشخص شد

به گزارش جامعه نیوز:

 دلایل محسن هاشمی برای دیدار با اعضای شورای شهر پیشوا مشخص شد

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس محسن هاشمی در حین خروج از صحن شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران درباره علت خروجش از صحن شورا گفت: اعضای شورای شهر پیشوا جلسه ای با اینجانب درخصوص ساخت مترو برای این شهر دارند که باید به این جلسه بروم.

وی درخصوص چرایی خروج زود هنگام شهردار تهران و ایجاد این شائبه که شاید شهردار گله مند بوده است هم گفت: قضیه اینگونه بود که دیروز اشتباها یک لایحه ای آمد که شهردار تهران آن را امضا کرده بود اما یادشان نبود که دو فوریتی نوشته است در صورتی که موضوع دو فوریتی نبود.

هاشمی ادامه داد: من به شهردار گفتم این موضوع دوفوریتی نیست و ایشان هم گفتند من دو فوریتی امضا نکردم اما بد از رویت نامه دیدند که گویا دو فوریتی امضا کرده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: آقای حناچی خودشان یک جلسه دیگری داشتند به ایشان توصیه کردیم که بروند و به کارشان برسند و اجازه بدهند این لایحه یک فوریتی در کمیسیون مربوطه بررسی شود.

وی در پاسخ به این سوال که تذکرات ارایه شده از سوی اعضای شورا امروز شکل و شمایل متفاوتی داشت و بوی ناراحتی از آن به مشام می رسید گفت:یکی از مشکلات ما این است که مصوباتی را که می فرستیم به شهرداری شهرداری کند اجرا می کند.

هاشمی افزود برای مثال یکی از مصوباتی که داشتیم اما درست اجرا نشده بود موضوع شفافیت و قرار دادن اطلاعات بر روی سامانه شفافیت بود که همین امر باعث شد خانم اروین تذکری بدهند.

این خبر را هم ببینید:  تهیه طرح الزام دولت به استفاده حداکثری از ظرفیت دیپلماسی در مجلس

وی درخصوص رفع مشکلات مربوط به حمل و نقل عمومی هم گفت: در این خصوص در این مدت صحبت به اندازه کافی شده است و دیگر حرفی ندارم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درخصوص اینکه آیا قرار نیست مرکز مطالعاتی برای شورای شهر تهران راه اندازی شود گفت: شورای شهر تهران هیچ گاه مرکز پژوهش ها نداشته است.

هاشمی ادامه داد پیشنهادی داشتیم که این دوره مرکز مطالعات و پژوهشهای ایجاد شود اما به این نتیجه رسیدیم که مرکز مطالعات شهر تهران می تواند نیازهای شورای شهر را هم برآورده کند.

وی درخصوص چرایی حضور اعضای شورای شهر پیشوا و اینکه تهران چه کمکی به پیشوا می تواند بکند گفت: همه متروهای شهرهای اقماری یک سرش به شهر تهران وصل می شود و طبیعتا این ها توقع دارند که به تهران وصل شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بین راه آهن و مدیریت شهری هماهنگی لازم برای رسیدن مترو به شهرهای اقماری وجود ندارد. برای مثال در پیشوا کارهای زیادی انجام شده است اما هنوز متصل نشده است.

هاشمی افزود از این رو این عزیزان امروز به دفتر من آمده اند تا هم کمک بطلبند و هم همکاری ها برای حصول نتیجه افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *