پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
دلار در معرض از دست دادن سلطه بر بازار جهانی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

دلار در معرض از دست دادن سلطه بر بازار جهانی

به گزارش جامعه نیوز:

دلار در معرض از دست دادن سلطه بر بازار جهانی

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از  راشاتودی، بانک گلدمن ساکس آمریکا که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های این کشور به شمار می‌رود، هشدار داد:‌افزایش نگرانی‌ها نسبت به تورم در آمریکا بدین معناست که ممکن است دلار به خطر از دست رفتن سلطه خود در بازار جهانی مواجه شود.

کارشناسان این بانک می‌گویند:‌ نگرانی‌های جدی نسبت به از دست رفتن جایگاه دلار به عنوان ارز قالب در حساب ذخیره ارزی کشورها در حال پدیدار شدن است.

به گفته این کارشناسان، به خاطر آنکه بدهی عمومی آمریکا از معادل ۸۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور عبور کرده است، ممکن است دولت و بانک مرکزی این کشور اجازه دهند که شاهد افزایش تورم در این کشور باشیم.

کارشناسان گلدمن ساکس می‌‌گویند: افزایش چاپ پول و همچنین تزریق بیشتر نقدینگی به بازار نگرانی‌های بسیار جدی را پدید آوردند که به این نگرانی‌ها باید مشکل اشتغال روی آوردن دولت و بانک مرکزی آمریکا به بالا رفتن تورم را اضافه کرد.

از جمله دیگر دلایلی که می‌تواند به سلطه دلار بر بازار جهانی پایان دهد، می‌توان به افزایش بی‌ثباتی سیاسی و شکل گرفتن موج سنگین شیوع دوباره کرونا اشاره کرد.

انتهای پیام/ب


این خبر را هم ببینید:  شیوه‌نامه اجرایی آزمایش PCR رایگان فورا ابلاغ شود