رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  دعوت ۱۴۰۰ فعال دانشجویی از رئیسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، ۱۴۰۰ فعال سابق و فعلی دانشجویی طی نامه‌ای از آیت‌الله رئیسی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کردند. گفتنی است در روزهای اخیر هم جمعی از دانشگاهیان از رئیسی برای حضور در انتخابات دعوت کرده […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دعوت ۱۴۰۰ فعال دانشجویی از رئیسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، ۱۴۰۰ فعال سابق و فعلی دانشجویی طی نامه‌ای از آیت‌الله رئیسی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کردند.

گفتنی است در روزهای اخیر هم جمعی از دانشگاهیان از رئیسی برای حضور در انتخابات دعوت کرده بودند.

در نامه ۱۴۰۰ فعال سابق و فعلی دانشجویی خطاب به آیت الله رئیسی آمده است: مستحضرید که نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد فصل جدیدی شده است. اکنون بیش از چهل سال از عمر انقلاب عزیزمان می گذرد. انقلابی که به فرموده پیر خمین، انقلاب پابرهنه ها بود. با توجه به عملکرد کارگزاران نظام در دهه های اخیر معتقدیم چالش امروز کشور ارتجاع نسبت به آرمان ها و ارزش های اساسی انقلاب اسلامی، خصوصا «عدالت» است.

عدالتی که به تعبیر رهبری معظم در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در صدر اهداف اولیه همه بعثتهای الهی است و در جمهوری اسلامی نیز دارای همین شان و جایگاه است. اما آنچه تاکنون شده با آنچه باید، دارای فاصله ژرفی است.

متاسفانه در دولت های یازدهم و دوازدهم، دلهای مسئولان کشور برای رفع محرومیتها تپنده نبود و نسبت به گسترش شکاف های عمیق طبقاتی دغدغه ای وجود نداشت. در این سال ها تبعیض در توزیع منابع عمومی، میدان دادن به ویژه خواری، مدارا با مفسدان اقتصادی و بی توجهی به قشر نیازمند گسترش پیدا کرده و ظرفیت اجتماعی نظام را تحت تاثیر قرار داده است. در صورتی که سیاست های کلی، قوانین و اسناد بالادستی در کشور همگی خلاف این رویکردهاست. این همان چیزی است که به فرموده آیت الله خامنه ای “مد ظله العالی” همواره وجدانهای آرمانخواه را عذاب داده و میدهد.

این خبر را هم ببینید:  اعطای صلاحیت قضایی به سازمان تعزیرات مغایر قانون اساسی شناخته شد

دولت اعتدال ۸ سال عمر مملکت و حل مشکلات را به لبخند شیطان دوخت. شیطانی که صریحا دشمنی خود با خاک ایران اسلامی را اعلام می کرد اما رئیس دولت ایران حاضر بود هر قراردادی که آنها بگویند را بدون حتی مطالعه و بررسی امضا کند. جوانی جوانان این مرز و بوم در این دولت تباه شد و آینده آنها در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. در چنین موقعیتی که اعتماد عمومی در این حد خدشه دار شده برای اداره امور اجرایی مملکت به شخصیتی نیاز است که بتواند در کوتاه مدت با عملکردی مناسب اعتماد از دست رفته را برگرداند و با تیمی متخصص و متعهد، محقق کننده دولت اسلامی باشد.

دشمنان خارجی و داخلی انقلاب، این روزها در تلاش اند تا با ایجاد دوقطبی کاذب جنگ و صلح بتوانند افکار عمومی را طوری هدایت کنند که ماحصل انتخابات پیش رو، امتداد ناکارآمدی، ناامیدی و خواب آلودگی حاکم بر دولت روحانی باشد. راه غلبه جریان انقلابی در این انتخابات اما تکیه گفتمانی بر مبارزه با فساد و مدیریت جهادی اقتصاد است. رویکردی که به نظر ما بهترین نماینده آن ابراهیم رئیسی است.

معیشت مردم عزیز ایران در وضعیتی نابسامان است و تبعیض میان مردم و دیوانسالاران نمکی شده بر روی زخم این مردم. فقر و فساد و تبعیض موجود در جامعه به دستان کسی رفع میشود که از دید مردم بتواند گفتمان عدالت طلبی را به خوبی نمایندگی کند و در این حوزه دارای سابقه درخشان مدیریتی باشد.

ما معتقدیم در این برهه حساس جایی برای آزمون و خطا وجود ندارد و همه دلسوزان انقلاب اهمیت و ضرورت شکل گیری کابینه ای قوی و کارآمد که مورد اجماع اکثریت باشد را درک کرده اند. دولت آینده علاوه بر مقبولیت بالا باید با اعتماد به جوانان حزب اللهی، متعهد و متخصص تشکیل شود که حضرتعالی این روحیه را در اعتماد خود به جوانان در مدیریت قوه قضاییه و مجموعه های تحت امرتان ثابت کرده اید.

این خبر را هم ببینید:  احیاگر غدیرـ۱۴| حق امینی و الغدیر، توسط نویسندگان بعدی ادا نشد

آقای رئیسی، جبهه انقلاب بیش از هر موقعیتی امروزه به وحدت و اجماع گفتمانی نیازمند است. هیچ شخصیتی مثل حضرتعالی توان این اجماع بین نیروهای انقلاب را ندارد. مضافا اینکه شما از سرمایه رای ۱۶ میلیونی در انتخابات گذشته برخوردارید و در این چند سال محبوبیت و مقبولیت تان بین آحاد جامعه افزایش یافته است.

برای پیشبرد اهداف و آرمانهای انقلاب به یک دولت مردمی با مقبولیت بالا نیاز است. فلذا ما جمعی از دلسوزان و دغدغه مندان نظام اسلامی و فعالین فعلی و سابق دانشجویی از حضرتعالی خواهشمندیم با استعانت از شهدا و امام شهدا درعرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حضور به هم رسانید.

فرمود هرچه وسع شما بیشتر باشد تکلیفتان هم بیشتر است. خلاصهصحبت ما همین است: چون وسعتان زیاد است، تواناییتان زیاد است، تکلیفتان هم زیاد است.

 اسامی فعالان دانشجویی اسامی فعالان دانشجویی  

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها