رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  دست باز دولت برای برخورد با کشورهای بدعهد با قانون «لغو تحریم‌ها»/ دولت با اقدام مجلس برخورد جناحی می‌کند هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر و عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: روز گذشته نسبت به مصوبه مجلس با عنوان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دست باز دولت برای برخورد با کشورهای بدعهد با قانون «لغو تحریم‌ها»/ دولت با اقدام مجلس برخورد جناحی می‌کند

هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر و عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: روز گذشته نسبت به مصوبه مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها واکنش‌های متفاوتی را شاهد بودیم که برخی نظر مثبت داشته و برخی هم نظر منفی داشتند.

وی افزود: اگر یکبار مصوبه مجلس درباره اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را با هم مرور کنیم موضوع روشن خواهد شد؛ تیم مذاکره کننده ایرانی و مسوولان دولتی می‌گفتند در برجام تحریم‌های بانکی و پولی و خیلی از تحریم‌‌های دیگر لغو می‌شود اما خروجی برجام این شد که نه تنها هیچکدام از تحریم‌ها لغو نشد، بلکه بیشتر هم شد. از طرف دیگر جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرد ولی طرف‌های مقابل ذره‌های به وظایف خود عمل نکردند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با تصویب اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌‌ها مقرر کرد اروپایی‌هایی که برجام را قبول دارند و از آن خارج نشده‌اند یک ماه فرصت دارند در حل مشکلات مالی و بانکی اقدام کنند و گرنه دولت موظف است مقداری از محدودیت‌های هسته‌ای را بردارد. 

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه حرف مجلس خیلی منطقی است اظهار داشت: اگر آقایان دولت هم با این طرح مخالفت می‌کنند یا نمی‌دانند چه چیزی مصوب شده و یا برخورد جناحی می‌کنند.

نماینده ملایر در مجلس خاطرنشان کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها دست دولت را برای برخورد با اقدامات طلبکارانه کشورهای بد عهد برجام باز می‌کند لذا دولت می‌بایست تشکر می‌کرد نه اینکه با اغراض سیاسی برخورد کند.

این خبر را هم ببینید:  نامه دانشجویان به روحانی | چنبره تحریم‌های آمریکا بر سازوکارهای بین‌المللی؛ از واکسن کرونا تا FATF

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها