پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
دستور کار کمیسیون‌های مجلس| بررسی تأمین کالاهای اساسی و مشکلات حوزه فولاد و اشتغال - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

دستور کار کمیسیون‌های مجلس| بررسی تأمین کالاهای اساسی و مشکلات حوزه فولاد و اشتغال

به گزارش جامعه نیوز:

 دستور کار کمیسیون‌های مجلس| بررسی تأمین کالاهای اساسی و مشکلات حوزه فولاد و اشتغال

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، دستور جلسات هفتگی کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته آتی از یکشنبه لغایت چهارشنبه (۱۹ تا ۲۲مرداد) اعلام شد.

حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش جهت پاسخگویی به سؤالات ۸ نماینده و حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در روز سه‌شنبه از مهم‌ترین دستور کارهای این کمیسیون است.

یکشنبه هفته آینده کمیسیون اجتماعی میزبان محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی است تا این عضو هیأت دولت به سؤالات دو نماینده پاسخ دهد. 

۱۹ مرداد گزینه پیشنهادی وزارت صمت به کمیسیون اقتصادی آمده و گزارشی از آخرین وضعیت بازرگانی داخلی و خارجی و برنامه‌های پیشنهادی خود را به اعضای این کمیسیون ارائه دهد. روز اینکه روز سه‌شنبه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران به این کمیسیون می‌روند.

سه‌شنبه هفته آتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی استماع چند گزارش را در دستور کارش دارد که می‌توان به گزارش کارگروه مرز، کارگروه روابط خارجی و کارگروه امنیت اشاره کرد که تأثیرات وضعیت بازارچه‌‌های مرزی  و مشکلات احتمالی مرزهای مجاز زمینی و دریایی و روابط اقتصادی ایران و کشورهای همسایه نظیر عراق، سوریه و افغانستان و اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه کشورمان را بررسی خواهند کرد. همچنین وضعیت بورس در آینده و تهدیدات احتمالی آن با حضور مدیرعامل سازمان بورس و اوراق بهادار بررسی خواهد شد.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و معاونینش روز سه‌شنبه هفته جاری به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها می‌روند.

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گزارشی را در روز یکشنبه هفته آتی به اعضای کمیسیون انرژی می‌دهد. ضمن اینکه گزارش بازرس کل سازمان بازرسی کل کشور در خصوص مسائل حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در ۲۱ مرداد به این کمیسیون ارائه خواهد شد.

جمع‌بندی نهایی طرح یک فوریتی تأمین کالاهای اساسی سه‌شنبه هفته آتی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات صورت می‌گیرد ضمن اینکه در همین روز شریعتمداری وزیر تعاون گزارشی را از وضعیت اشتغال کشور به اعضای این کمیسیون می‌دهد.

گزارش کمیسیون اصل ۹۰، رئیس سازمان بهزیستی و رئیس سازمان غذا و دارو به اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در روز سه‌شنبه هفته آتی به اعضای این کمیسیون خواهد رسید.

یکشنبه هفته آتی هم مدرس خیابانی گزینه پیشنهادی وزارت صمت به کمیسیون صنایع آمده و برنامه‌های خود را برای اعضای این کمیسیون تشریح خواهد کرد. ضمن اینکه سه‌شنبه وزیر نفت و معاونینش گزارشی را از عملکرد کاری این وزارتخانه به نمایندگان می دهد. همچنین مشکلات حوزه فولاد با حضور انجمن تولیدکنندگان فولاد و نورد بررسی خواهد شد. ضمن اینکه کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی هم در همین روز گزارشی را به اعضای کمیسیون می‌دهد.

کمیسیون عمران در ۲۱ مرداد میزبان نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه است تا درباره آخرین وضعیت تخصیص بودجه پروژه‌های عمرانی گزارشی را به اعضای این کمیسیون بدهد.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد هم روز سه‌شنبه هفته آتی به کمیسیون فرهنگی می‌رود. همچنین حجت‌الاسلام پژمانفر رئیس اصل نودم قانون اساسی گزارشی را به اعضای این کمسیون خواهد داد.

یکشنبه و سه‌شنبه در کمیسیون کشاورزی مشکلات صادرات محصولات کشاورزی و چالش‌های حوزه سلامت و ایمنی غذایی با حضور مسئولین وزارت جهاد، صمت، شورای عالی امنیت ملی، وزارت خارجه، گمرک و بهداشت بررسی خواهد شد. ضمن اینکه فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی و تعدادی از مدیران عامل بانک‌های دولتی از میزان تحقق و عملکرد تکالیف قانونی‌شان گزارشی را به اعضای این کمیسیون می‌دهند.

کمیسیون اجتماعی هم روز سه‌شنبه میزبان شریعتمداری وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی است تا سؤالات هفت نماینده پاسخگو باشد.

کمیسیون اقتصادی هم روز یکشنبه نشستی را با گزینه پیشنهادی وزارت صمت خواهد داشت. روز سه‌شنبه هم نشستی را با وزیر تعاون و هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران دارد.

برای اطلاع از جزئیات دستور کارهای کمیسیون‌های تخصصی مجلس اینجا را ( pdf - دستور کار کمیسیون‌های مجلس| بررسی تأمین کالاهای اساسی و مشکلات حوزه فولاد و اشتغال  ) مشاهده کنید. 

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  واعظی: مصوبه مجلس نگرانی‌هایی را بین اعضای دولت ایجاد کرده است