رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 101 خبر


  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 1 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  دستورکار کمیسیون‌های مجلس| گزارش ارزی رئیس بانک مرکزی و بررسی اساسنامه شرکت ملی گاز به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری از شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۴ آبان اعلام شد. گزارش رئیس مرکز آمار ایران درباره آخرین وضعیت شاخص‌های اقتصادی با […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دستورکار کمیسیون‌های مجلس| گزارش ارزی رئیس بانک مرکزی و بررسی اساسنامه شرکت ملی گاز

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری از شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۴ آبان اعلام شد.

گزارش رئیس مرکز آمار ایران درباره آخرین وضعیت شاخص‌های اقتصادی با تاکید بر آمار تولید و سرمایه‌گذاری بخشی از دستور کار کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است که در روز یکشنبه بررسی خواهد شد.

در کمیسیون آموزش مجلس هم قرار است طرح جهش تولید دانش‌ بنیان و موضوع تمدید کنکور نظام قدیم در روز ۱۱ آبان مورد رسیدگی قرار گیرد. همچنین آسیب شناسی مسائل مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی هم در همین روز انجام خواهد شد.

بررسی طرح تشکیل کمیته جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز ایجاد واحدهای تولیدی در کمیسیون اجتماعی در روز دوشنبه و همچنین بررسی کلیات لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بخشی از دستور کارهای این کمیسیون است.

در کمیسیون اقتصادی مجلس هم کلیات طرح اصلاح موادی از قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامی در ۱۱ آبان در کمیسیون اقتصادی بررسی خواهد شد.

فردا (یکشنبه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار است میزبان رئیس بانک مرکزی بوده و گزارشی از تحولات ارزی از سوی عبدالناصر همتی ارائه شود. دوشنبه هم این کمیسیون نشست مشترکی را با فرمانده کل ارتش برگزار خواهد کرد.

۱۱ آبان جانشین ناجا در کمیسیون شوراها حاضر شده و گزارشی را به نمایندگان ارائه خواهد داد ضمن اینکه آئین‌نامه تشکیلات و شرح وظایف دبیرخانه دائمی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای عالی کشور هم در این کمیسیون بررسی می‌شود.

طرح اساسنامه شرکت ملی گاز در کمیسیون انرژی در یکشنبه ۱۱ آبان بررسی خواهد شد. همچنین مشکلات کامیون داران و رانندگان بخش حمل و نقل فرآورده‌های نفتی کشور و بررسی لایحه نحوه واگذاری اموال، تاسیسات‌، ماشین‌آلات و هر گونه مالکیت مربوط به تاسیسات آب و فاضلاب در این کمیسیون در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

درخواست تحقیق و تفحص عده‌ای از نمایندگان از عملکرد سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین رسیدگی به بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ دیوان محاسبات در دستور کار کمیسیون برنامه بودجه قرار دارد.

کمیسیون بهداشت مجلس هم طرح جمعیت و تعالی خانواده را روز یکشنبه ۱۱ آبان بررسی خواهد کرد.

امروز (شنبه)‌ در کمیسیون صنایع و معادن طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار بررسی خواهد شد.

کمیسیون قضایی هم در هفته جاری مسائل حقوقی قضایی سازمان پزشکی و قانونی و مسائل حقوقی قضایی سازمان مناطق آزد تجاری و صنعتی را بررسی خواهد کرد ضمن اینکه لایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجرایی هم توسط نمایندگان بررسی خواهد شد.

امروز (شنبه) کمیسیون کشاورزی میزبان وزرای جهاد کشاورزی‌، ‌نیرو و رئیس سازمان محیط زیست و استاندار خراسان شمالی است تا تصمیمات اتخاد شده در سفر اعضای این کمیسیون را به این استان بررسی کنند.

همچنین طرح- لایحه تشکیل شورای عالی محیط زیست هم در کمیسیون کشاورزی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها