پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
در حوزه مدیریتی فرصت چندانی در اختیار جوانان قرار داده نمی‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

در حوزه مدیریتی فرصت چندانی در اختیار جوانان قرار داده نمی‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 در حوزه مدیریتی فرصت چندانی در اختیار جوانان قرار داده نمی‌شود

عبدالرحمن معاشر رئیس هیئت موسس جمعیت گفتمان انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: کارآمدی و نیروی انسانی ارزشمند برای کشور یک ثروت گرانقدر است ثروتی که متشکل شده است از نیروی جوان، مومن و متعهد که کارآمدی لازم را برای انجام امور دارند.

وی افزود: متاسفانه در حوزه مدیریتی کشور فرصت چندانی در اختیار جوانان قرار داده نمیشود. مسئولان برای منصوباتشان از افراد با تجربه بسیار بالا استفاده می کنند و همین مسئله موجب سرخوردگی جوانان و وجود چالشهای فراوان برای کشور و جامعه می‌شود.

رییس هیأت موسس جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی در ادامه عنوان کرد: در این سالها خوشبختانه در دانشگاه های کشور زحمت زیادی برای پرورش جوانان از منظر علمی کشیده شده است.به طوری که دانشگاه ها توانسته اند حدود ۱۴ میلیون نیروی متخصص را در کشور پرورش دهند. 

وی بیان کرد: ما در قبال جوانان مسئول هستیم پس آمادگی داریم در جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی که با حضور افراد موثر و نخبگان کشور در دست تاسیس است با استفاده از ظرفیت جوانان نخبه و مستعد در حرکت به سمت شکوفایی و پیشرفت پیش قدم باشیم.

معاشر بر همین اساس اضافه کرد: زمانی بود که در کشور نه نیروی انسانی کافی داشتیم و نه مراکزی برای پرورش آنان، همین امر سبب میشد تا در دوره قاجار و پهلوی بسیار تحقیر شویم اما با انقلاب اسلامی با حضور جوانان نخبه، کشور در مسیر رشد و شکوفایی قرار گرفت و توانست دانشمندان زیادی را پرورش دهد همان دانشمندان جوانی که باعث موفقیت در گام اول انقلاب شدند و اینک در گام دوم قرار است با استفاده از این ظرفیت عظیم ملی ، تحول و پیشرفت را نهادینه کنیم.

این خبر را هم ببینید:  تمام سامانه‌های آموزشی دانشگاه آزاد از فردا رایگان در دسترس هستند

 وی تاکید کرد که زمان آن فرا رسیده است تا دوباره مدیریت کشور را به جوانان واگذار کنیم. 

رئیس هیأت موسس جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی همچنین خاطر نشان کرد: اگر مدیران با تجربه به مشاوران راهبردی تبدیل نشوند و با پوست اندازی انقلابی فضای کار و خدمت را در اختیار جوانان قرار ندهیم، اهداف بیانیه گام دوم انقلاب محقق نخواهد شد لذا از همه مسئولین لشکری و کشوری انتظار می‌روند به بدنه جوان متخصص مجموعه تحت مدیریت خود اعتماد کنند و در تحقق اهداف و منویات رهبر معظم انقلاب پیش قدم باشند.

معاشر در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: ان شاالله با تشکیل دولت جوان حزب الهی زمینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در کشور فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/