رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: درهای برخی امامزاده‌های تهران بار دیگر به خاطر کرونا بسته شد به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، با اوج‌گیری کرونا در روزهای اخیر، با دستور ستاد مبارزه با کرونا برپایی نماز جماعت نه تنها در مساجد، بلکه امامزاده‌‌ها هم از هفته گذشته ممنوع شد. بر همین اساس، از چهارشنبه […]

به گزارش جامعه نیوز:

درهای برخی امامزاده‌های تهران بار دیگر به خاطر کرونا بسته شد

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، با اوج‌گیری کرونا در روزهای اخیر، با دستور ستاد مبارزه با کرونا برپایی نماز جماعت نه تنها در مساجد، بلکه امامزاده‌‌ها هم از هفته گذشته ممنوع شد.

بر همین اساس، از چهارشنبه هفته گذشته در امامزاده‌ها دیگر نماز جماعت برپا نمی‌شود و حتی شبستان‌ها و تربتخانه‌های بسیاری از امامزاده‌ها همچون امامزاده معصوم (ع)، امامزاده عبدالله (ع) خیابان جی، امامزاده حسن (ع)، امامزاده صالح (ع)، امامزاده زید (ع)، بقعه طرشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا بسته شدند؛ به طوری که در بیشتر امامزاده‌ها فقط فضای باز و آرامستان‌ها باز بودند که از امروز با توجه به فراگیری کرونا و افزایش مبتلایان به این ویروس در تهران، برخی از امامزاده‌های استان تهران همچون امامزاده پنج تن(ع)، امامزاده علی اکبر (ع) جنوب غرب تهران، امامزاده اسماعیل (ع)، امامزاده علی اکبر (ع) چیذر و امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) بسته شدند.

این تصمیم به منظور حفظ سلامت زائران و اهالی محل از سوی تولیت امامزاده‌ها و توجه به دستور ستاد مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.

با وجود بسته شدن برخی از امامزاده‌های استان تهران، مراسم عزاداری شهادت امام جواد (ع) به صورت مجازی بدون حضور جمعیت در امامزاده‌ها برپا می‌شود.

به گزارش فارس، امامزاده‌ها اواخر سال گذشته تعطیل و پس از ماه رمضان با رعایت نکات بهداشتی به روی زائران باز شدند، اما اکنون با اوج‌گیری کرونا، نه تنها شبستان و تربتخانه بلکه درهای ورودی برخی امامزاده‌ها نیز بسته شده است.

این خبر را هم ببینید:  سایت فروش نخستین نمایشگاه مجازی کتاب در حال ارتقاء فنی است

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها