پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
درخواست نماینده مجلس از رئیس جمهور برای قرنطینه سنندج - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

درخواست نماینده مجلس از رئیس جمهور برای قرنطینه سنندج

به گزارش جامعه نیوز:

 درخواست نماینده مجلس از رئیس جمهور برای قرنطینه سنندج

سیدمهدی فرشادان نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، با اشاره به مشکلات موجود در استان کردستان، عدم اراده مدیران برای کنترل کرونا در این استان اظهار داشت: متأسفانه در استان کردستان با کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی و عدم اراده مدیران برای کنترل کرونا مواجه هستیم.

وی افزود: در همین راستا نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشته‌ایم و از وی خواستیم تا اهتمام ویژه‌ای نسبت به بحران‌های موجود در استان کردستان داشته باشد.

به گزارش فارس، متن نامه نماینده مردم سنندج در مجلس یازدهم خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور به شرح زیر است.

جناب آقای حسن روحانی

رئیس‌محترم جمهور

با سلام

احتراما این جانب به صراحت اعلام می‌کنم کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی در استان کردستان و عدم اراده مدیران برای کنترل کرونا در استان کردستان را به حساب مردم ننویسید، گروه‌های اجتماعی آسیب‌پذیر که با کار روزمزد، معیشت خود را تأمین می‌کنند چگونه و بدون هیچ مشوقی، پایبند پروتکل‌های بهداشتی باشند؟

به خانواده‌های ضعیفی که از پرداخت هزینه آب و برق وگاز عاجزند و سیاست ماندن در خانه عملا برایشان غیرممکن است چه کمک ویژه‌ای شده است؟ آیا خبر دارید کردستان در زمینه بیکاری، اولین استان کشور است که این خود مزیت بر علت شده است؟ آیا تعهدات دولت برای کاهش تبعات کرونا در زمینه پرداخت ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان کمک نقدی به دستفروشان، کارگران فصلی و شهروندان بدون درآمد اعمال شده است؟

جناب آقای دکتر روحانی

این خبر را هم ببینید:  درصورت فعال سازی مکانیسم ماشه پاسخ سختی به آمریکا می‌دهیم/ اروپا مراقب از دست دادن اعتماد کشورها باشد

احتراماً دشواری حفظ موفقیت به دست آمده در کنترل کرونا و اینکه کنترل این ویروس بدون توسل به روش‌های قهری انجام گرفته است، از محورهای جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا در روزهای پنج‌شنبه مورخ ۳۲ خرداد ماه بود که حضرتعالی ریاست آن را بر عهده  داشته‌اید، بنده هم تعجب می‌کنم و هم متأسفم علیرغم هشدارهای اینجانب در صحن علنی مجلس و پیش‌بینی نیاز به اقدامات لازم قبل از آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا و ترس از شروع پیک دوم بیماری و بی‌توجهی به آن، باعث اعلام وضعیت قرمز در سنندج و تعداد دیگر از شهرهای استان از سوی مسؤولان کادر بهداشتی و اجرایی شد، ولی متأسفانه هنوز مسأله بحرانی بودن استان کردستان در حاشیه جلسه دولت است و هیچ تجدید نظری در باره کنترل اوضاع کرونایی به چشم نمی‌خورد.

بدون شک کوتاهی کردن و اهمال درباره قرنطینه کردن سنندج و تعدادی دیگر از شهرهای استان،‌ عدم اختصاص بودجه ویژه به کردستان، عدم تجهیز بیمارستان‌های کردستان، فقدان ساز و کار جلوگیری از ورود مسافر و میهمان به استان کردستان، توزیع نکردن ماسک و دستکش رایگان در میان اقشار آسیب‌پذیر، پذیرفتنی نیست آن هم در شرایطی که در نبود بیمارستان صحرایی، تقریبا تمام بیمارستان‌های شهر سنندج به ویروس کرونا آلوده شده و برای سایر بیماران غیرکرونایی نفر و پناهگاه و بیمارستانی باقی نمانده است.

بنابر این پیش از اینکه فاجعه انسانی دامنگیر مردمان سنندج و سایر شهرهای کردستان شود و کنترل اوضاع از دست پزشکان، پرستاران خدوم و کادر زحمتکش بهداشت و درمان خارج شود، دستور قرنطینه شهر سنندج را در اولویت ابلاغ قرار دهید و از تشدید بحران ممانعت به عمل آورید.

این خبر را هم ببینید:  مصری: افزایش اختیارات استان‌ها، شرط موفقیت سفرهای استانی است/ امپراطوری‌های تهران‌نشین، محدود شوند

امید است به صورت ویژه، هشدار اینجانب را فارغ از نگاه کاسبان کرونایی و تئوری ایمنی گله‌ای در اولویت تصمیم‌گیری ضرب‌الاجل قرار دهید و خواهش می‌کنم اخبار تعداد مبتلایان، مرگ و میر ناشی از کرونا و سیل مراجعات بیماران به مراکز درمانی و بهداشتی استان و سیر صعودی ویروس کرونا در سنندج را رصد نموده و در دستور کار قرار دهید.

همچنین به استحضار می‌رساند بر اساس آمارهای رسمی در بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۳ نفر در کردستان جان باخته‌اند و شیب نمودار مبتلایان و فوتی‌ها همچنان رو به افزایش است و یقینا این رویکرد غیرمسؤولانه و سوء مدیریت دولت و مسؤولان استانی قابل اغماض نیست چرا که پای جان مردم در میان است.

در خاتمه تقاضا دارد با پشت میز نشینی و جلسات بدون خروجی و گفتاردرمانی بحران شیوع کرونا و تورم و اقتصاد بیمار استان کردستان درمان شدنی نیست مگر با یک همت بلند.

انتهای پیام/