پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
درخواست لغو المپیک جهانی شد/افزایش مخالفان به بیش از 350 هزار نفر - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

درخواست لغو المپیک جهانی شد/افزایش مخالفان به بیش از ۳۵۰ هزار نفر

به گزارش جامعه نیوز:

 درخواست لغو المپیک جهانی شد/افزایش مخالفان به بیش از ۳۵۰ هزار نفر

به گزارش خبرگزاری فارس، شمار مخالفان با بازیهای المپیک توکیو نسبت به گذشته افزایش یافته است. با وجود مخالفت هایی که برای برگزاری بازی ها وجود دارد اما کمیته برگزاری بازی های توکیو تاکید دارد المپیک برگزار خواهد شد.

در فاصله  ۷۰ روزی که به بازی های المپیک باقی مانده شیوع ویروس کرونا باعث شد تا در استان های مختلف ژاپن شرایط اضطراری اعلام شود. مخالفان برگزاری المپیک از جمله کادر پزشکی می‌ گویند وقت آن است یکی از مقامات تصمیم سختی بگیرد تا رویداد احتمالی گسترش شیوع کووید ۱۹ را متوقف کند.

کنجی اوتسونومیا وکیل ۷۴ ساله درخواست کتبی خود را در این خصوص به یوریکو کویکه فرماندار توکیو ارسال کرد. وی در این باره گفت: المپیک برای حفظ زندگی مردم باید لغو شود.

اوتسونومیا رئیس سابق کانون وکلای ژاپن تابستان سال گذشته در انتخابات فرمانداری توکیو مقابل کویکه شکست خورد از چند روز پیش یک دادخواست آنلاین را مطرح کرده که بیش از ۳۵۲ هزار امضا جمع آوری کرده است.

وی در این خصوص عنوان کرد: من از این تعداد امضای جمع شده در مدت کوتاه بسیار تعجب کردم.

براساس گزارشات منتشر شده این امضاها از ۱۳۳ کشور از جمله ۱۱ هزار آلمانی به امضا رسیده است.

اوتسونومیا اشاره کرد که تعداد بیماران کووید ۱۹ با علائم شدید در ژاپن در حال افزایش است و بسیاری از آنها به دلیل کمبود نیرو و تخت بیمارستان از درمان مناسب محروم هستند.

اخیرا نیز ۴۰ شهر ژاپن از پذیرش ورزشکاران المپیکی پیش از بازی‌های توکیو خودداری کردند. همچنین برخی فرمانداران به کمیته برگزاری بازی‌ها اعلام کردند در طول بازی‌های توکیو بیمارستان‌های خود را در اختیار ورزشکاران کرونایی قرار نمی‌دهند.

این خبر را هم ببینید:  غیبت 5 نماینده در آغاز جلسه علنی امروز مجلس

انتهای پیام/