رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز:  درخواست جامعه اسلامی دانشگاه تهران از مجلس درباره مذاکره پنهانی دولت با آمریکا به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی نامه‌ای با تاکید بر اینکه دولت بدون در نظر گرفتن عزت و منافع ملی، قصد دارد در قالب کارگروه های به اصطلاح مشورتی، آمریکا را وارد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 درخواست جامعه اسلامی دانشگاه تهران از مجلس درباره مذاکره پنهانی دولت با آمریکا

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی نامه‌ای با تاکید بر اینکه دولت بدون در نظر گرفتن عزت و منافع ملی، قصد دارد در قالب کارگروه های به اصطلاح مشورتی، آمریکا را وارد فرآیند مذاکرات کنند، از نمایندگان مجلس خواست تا در برابر این موضوع اقدام قاطع کرده و با استفاده از ابزارهای نظارتی از زیر پا گذاشتن خطوط قرمز نظام جلوگیری کند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی 

با سلام 

همانگونه که مستحضرید دولت اعتدال هشت سال است که پیشرفت کشور را معطل مذاکره نگاه داشته است و علی رغم تجربیات فراوان و خسارات متعددی که در این راه گریبان مردم را گرفته است، همچنان بر این روش نادرست اصرار دارد.

اکنون در ماه های آخر این دولت و پس از منویات مؤکد مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه پس از این تجربه ناکام هفت ساله عقلانی ترین و تنهاترین راه، بازگشت جمهوری اسلامی به تعهدات برجام، لغو تمامی تحریم ها توسط آمریکا و راستی آزمایی آن توسط ماست، شاهدیم که دولت، مجددا باب مذاکرات پنهانی با آمریکا را بر سر برداشتن تحریم ها باز نموده و زیر بار ذلت و خواری مقابل دشمنان رفته است.

مستحضرید که تحریم، ابزار اصلی آمریکای مستکبر در جنگ اقتصادی با جمهوری اسلامی است و ریشه در دشمنی عمیق او با ملت ایران و نظام انقلابی ما دارد. بنابراین بدیهی است که هیچگاه دست از این ابزار نخواهد کشید و انتظار لغو تحریم توسط آمریکا، بیهوده است و می بایست، راهبرد خنثی سازی تحریم را در پیش گرفت.

این خبر را هم ببینید:  اجرای قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده یک سال تمدید شد

لکن دولت بدون در نظر گرفتن عزت و منافع ملی، قصد دارد در قالب کارگروه های به اصطلاح مشورتی، آمریکا را وارد فرآیند مذاکرات کنند و اینگونه که از سخنان رییس جمهور و وزیر امور خارجه پیداست، آمریکا می خواهد بدون هیچ اقدام عملی، به برجام بازگردد و ما نیز تعهدات خود را از سر بگیریم.

خواسته ما از وکلای ملت، هوشیاری و اقدام قاطع در برابر وادادگی دولتمردان و استفاده از ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از زیر پا گذاشتن خطوط قرمز نظام است و حداقل کاری که باید صورت گیرد، ممانعت از حضور هیات ایرانی در جلسات وین است.

والسلام علی من اتبع الهدی

انتهای پیام/
 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها