پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
درخواست افزایش سهمیه واکسن کرونا برای سالمندان خراسان‌جنوبی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

درخواست افزایش سهمیه واکسن کرونا برای سالمندان خراسان‌جنوبی

به گزارش جامعه نیوز:

 درخواست افزایش سهمیه واکسن کرونا برای سالمندان خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید ملانوری بعد از ظهر امروز ۲۵ اردیبهشت در ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار داشت: با تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان، فرمانداران، بسیج، هلال احمر، اصناف، رسانه‌ها و… سیر صعود شیوع کرونا در پیک چهارم متوقف و شاهد شیب نزولی آن هستیم.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی برای روند واکسیناسیون کرونا با دانشگاه علوم پزشکی همکاری لازم را داشته باشند؛ مطالبه‌گری و رایزنی مناسب برای افزایش سهمیه واکسن کرونا برای خراسان‌ جنوبی با توجه به جمعیت بالای سالمند در استان از طریق وزارت بهداشت پیگیری شود.

ملانوری در ادامه ضمن تشکر از اصناف که علی‌رغم آسیب‌های اقتصادی که متحمل شدند همراهی بسیار خوبی در رعایت مصوبات ستاد کرونا و پروتکل‌های بهداشتی داشتند، گفت: براساس آخرین رنگ‌بندی، هیچ شهر خراسان‌جنوبی در وضعیت قرمز نیست و امیدواریم روند کاهش ابتلاءها تا رسیدن به وضعیت سفید ادامه داشته باشد.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به نگرانی برخی از والدین برای حضوری برگزارشدن امتحانات پایه دوازدهم و نهم، گفت: حوزه‌های امتحانات به دو برابر افزایش یافته است تا ازدحام جمعیت کاسته شود و دانش‌آموزان با حفظ فاصله اجتماعی مناسب بتوانند آزمون بدهند.

ملانوری افزود: دانش‌آموران باید توجه داشته باشند که از درب منزل از ماسک و دستکش استفاده کنند ولی در صورت نیاز اقلام بهداشتی در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی شده است.

وی در پایان با بیان اینکه بر اساس مصوبات قبلی ستاد کرونا، ورود مسافر از مرز ماهیرود به داخل کشور ممنوع است، گفت: تنها کارگران افغانستانی می‌توانند در محدوده بازارچه مرزی و پایانه با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را داشته باشند.

این خبر را هم ببینید:  سند مالکیت بیش از ۸۶۹ هزار هکتار از اراضی ملی کرمانشاه صادر شد

انتهای پیام/۶۹۰۵۸/ب/ع