رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  درخواست اساتید بسیجی برای تشکیل پویش بین‌المللی ضدترور و حمایت از دانشمندان به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج اساتید دانشگاه های استان تهران طی بیانیه ای در محکومیت اقدام تروریستی اخیر و ترور شهید فخری زاده از همه نخبگان و جامعه دانشگاهی و فرهیختگان خواست کمپین بین ‏المللی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 درخواست اساتید بسیجی برای تشکیل پویش بین‌المللی ضدترور و حمایت از دانشمندان

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج اساتید دانشگاه های استان تهران طی بیانیه ای در محکومیت اقدام تروریستی اخیر و ترور شهید فخری زاده از همه نخبگان و جامعه دانشگاهی و فرهیختگان خواست کمپین بین ‏المللی ضدترور و حمایت از دانشمندان را تشکیل دهند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم

«وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا  بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ»(۱۶۹-۳)

البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده‌اند، بلکه زنده‌اند (به حیات ابدی و) در نزد خدا متنعّم خواهند بود.

بار دیگر دست پلید شیاطین بین المللی و داخلی فرزندی از فرزندان ملت تمدن ساز ایران اسلامی را آسمانی کرد. شهید دکتر محسن فخری زاده دانشمندی خستگی‌ناپذیر و پدر هسته‌ای ایران که استکبار جهانی و ایادی آنان  بار دیگر، دست به جنایت بشری زدند و با ترور این شهید باعث همبستگی ملّی ملت ایران گردیدند.

 امام خمینی «قدس سره» فرمودند : “این رجل فاجری که خون عزیز ما را به زمین ریخت، تأیید کرد دین خدا را. یعنی خدا دین خودش را به او تأیید کرد. با ریختن خون عزیز ما، تأیید شد انقلاب ما. این انقلاب باید زنده بماند، این نهضت باید زنده بماند، و زنده ماندنش به این خونریزی­هاست. بریزید خونها را؛ زندگی ما دوام پیدا می کند. بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می شود. ما از مرگ نمی ترسیم؛ و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید”. (۱۴ اردیبهشت ۱۳۵۸)

باید بر این نکته اذعان داشت که تروریسم دولتی ایالات متحده آمریکا و اسرائیل جنایتکار بار دیگر نیز ثابت کردند عامل اصلی آنار شیک بین المللی، تکثیر وزایش تروریزم در نظام بین الملل هستند. رژیم صهیونیستی به کمک غربِ منافع محور، دست به یهودی سازی سرزمین‌های اشغالی فلسطین نمودند و چه جنایت­ها که در منطقه خاورمیانه انجام نداده‌اند.آنان نه تنها باعث ترس، وحشت و ناامنی در منطقه خاورمیانه، اختلاف افکنی و بروز جنگ های مخرب  شدند بلکه نقض کننده منشور ملل متحد بودند.

این خبر را هم ببینید:  احقاق حق و ابطال باطل هدف اصلی دستگاه قضاست/ زندان باید آموزشگاه نیکی ‎ها باشد

 با توجه به رویدادهای صورت گرفته می توان گفت که مصوبین اصلی منشور ملل متحد، خود اولین نقض کننده منشور ملل متحد می باشند که این ناامنی و منفعت گرایی مطلق، در عملکرد قدرتهای بزرگ در طول سالیان متمادی، جهان تماشاگر آن است.

در همین راستا عناصر دلبسته داخلی بزک شده غرب، که اکثریت آنان تربیت یافتگان دانشگاه های غرب از لندن تا واشنگتن، کانادا و… با پشتیبانی آشکار پنهان بنیادهایی هم­چون بنیاد روچیلد درانگلستان، بنیاد سوروس درایالات متحده آمریکا و…در جهت استحاله از درون  را رقم زده اند. این عناصر فریب خورده و لبخند زن به بیگانه و خائن به مردم ایران اسلامی با تشکیل حلقه­های کیانی بر مناصب تاثیر­گذار رخنه کرده ­اند.

 در طول تاریخ تمدن ایران، از صفویه تا  قاجار و از پهلوی تا به امروز، عامل اصلی آسیب پذیری و تهدید، خوش خدمتی عناصر تحصیل کرده در غرب به غرب بوده است. این جریان فکری با نفوذ در قدرت، بجای حفظ منافع ملی، تأمین­کنندۀ اهداف آنان بوده­اند و بیشترین خسارت به ملت، در طول تاریخ، متوجه این طبقه نخبگی جامعه بوده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم این دلدادگان داخلی به غرب که برخی از آنان رفاقت­های ۳۰ ساله با عناصر بیگانه را را یدک می کشند و با دنبال کردن دیپلماسی خط سوم یعنی تامین کنندۀ اهداف غرب، از طرق نرم و ارائه اطلاعات سری کشور به بیگانگان، نشان از بی هویتی، دنیا گرایی و وادادگی به غرب بوده است.

مردم ایران اسلامی باید بدانند این روشنفکرنماهای به ظاهر مردم دوست و وطن پرست با روش‌های مختلف در مقاطع مختلف بر ارکان تصمیم گیر و تصمیم ساز رخنه و نفوذ کرده، اما با چهرۀ نفاق و با شعار آزادی برای بقا در قدرت و کمک به سیاست­های استعماری غرب خدمات ارزنده ­ای نمودند.

این خبر را هم ببینید:  قالیباف: رایزنی‌های مستمر بین مقامات ایران و روسیه ضروری است

البته ناگفته نماند که چهره نفاق با لباس­های رنگ به رنگ، ظاهر می شود و با تغییر چهره اهداف و ماموریت­های سپرده شده را انجام م ی­دهند. برخی با شعار توسعه سیاسی، آزادی­های مدنی و اصلاحات و برخی نیز با چهره انقلابی نقاب­دار، که نمونه­ های بارز آن را در توافق برجام مردم ایران اسلامی و افکار عمومی دنیا شاهد بودند.

 بر همگان واضح است که سیاستهای منافع محور غرب، در طول تاریخ، هیچ­گاه به نفع ملتها در اقصی نقاط دنیا نبوده، بلکه بدبختی، ویرانگری، نسل کشی ، تسلط بر منابع معدنی و ثروت آن کشورها، فقر ، بیچارگی و آوارگی ملت‌ها را در پی داشته است.

دشمن بد عهد است. عهد و پیمان شکن است. در توافق برجام قرار بر این بود که تمام تحریم‌ها برداشته شود، گشایشی حاصل گردد، متاسفانه نه تنها این­گونه نشد بلکه شاهد از دست دادن سرمایه­های انسانی از طریق ترور هستیم و این نتیجه لبخند به دشمن بد عهد است.

 ما اساتید دانشگاه به دولت و دستگاه دیپلماسی و به دلداده ها متذکر می­شویم رفاقت با جو بایدن و برگشت مجدد به مذاکره به نفع کشور و مردم نیست و احیای مجدد خط سوم دیپلماسی، دو قطبی سازی افکار عمومی جامعه به نفع مردم نیست.

امروزه تئوری توهّم توطئه خط فکری غرب در درون با کمک  ایالات متحده آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی با طراحی جدید وارد میدان مبارزه با ملت ایران اسلامی شده­ اند؛  چرا که تحریم ها ملت را مقاوم‌تر و سیاست‌های دشمن را با شکست مواجه نمودند. ولی متاسفانه گرانی و سختی معیشت مردم نه به خاطر تحریم های بیرونی بلکه خود تحریمی از درون بوده، که عناصر اشراف­گر و دلداده به غرب با مدیریت­های ضعیف و خائنانه بر ملت تحمیل نموده اند.

این خبر را هم ببینید:  وزیر صمت: تاکنون بیش از ۱ میلیون تن کالا از گمرکات ترخیص شده است

دشمنان این نظام مقدس، بویژه آن هایی که ضعف و زبونی برخی عناصر داخلی را فرصتی برای گسترش گستاخی و رذالت خود می بینند، بدانند که بر اساس وعده های الهی و با رهبری داهیانه حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی، پیروزی نهایی از آن ایران اسلامی است و شکست و عاقبتی تلخ برای نتانیاهو، ترامپ و امروز برای جو بایدن و طراحان ترورها در انتظار آنان است.

 بسیج اساتید دانشگاه های استان تهران ضمن عرض تسلیت و تهنیت شهادت غرور آفرین شهید دکتر محسن فخری زاده، پدر هسته‌ای کشور، به ساحت مقدس امام عصر «عجل الله» و امام خامنه ای، بار دیگر با همیستگی ملی و در کنار ملت عزیز، پای آرمان‌های واقعی انقلاب اسلامی خواهد ایستاد و به بیگانگان و عناصر نفوذی اجازه خیانت­های مجدد را نخواهند داد و همچنین با دعوت از همه نخبگان و جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، تشکیل کمپین بین ‏المللی ضدترور و حمایت از دانشمندان را خواستار شدند. 

انتهای پیام/                                     


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها