رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  درخواست‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد از معاون وزیر بهداشت/کلانتری: خیلی بهتر از استان‌های پایلوت بودیم به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج حسین کلانتری در نشست ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا با حضور جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت با تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام اظهار کرد: […]

به گزارش جامعه نیوز:

 درخواست‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد از معاون وزیر بهداشت/کلانتری: خیلی بهتر از استان‌های پایلوت بودیم

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج حسین کلانتری در نشست ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا با حضور جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت با تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام اظهار کرد: جان‌بابایی یکی از مسئولان پرکار و فوق العاده تاثیر گذار در وزارت بهداشت است همه استان ها را مورد بازدید قرار داده و شناخت خوبی از روند بیماری در استان‌های مختلف کشور دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: در استان ما در همه مراکز درمانی کادر درمان فوق العاده در این مدت زحمت کشیدند و هیئت رئیسه دانشگاه نیز پای کار بود شهادت مظلومانه دکتر زارعی مدافع سلامت استان گویای زحمات کار درمانی استان بوده است.

استاندار ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دانشگاهی قدیمی نیست و ظرفیت بالا و زیرساخت زیادی ندارد چراکه دانشگاهی نوپاست اما در ۱۵ ماه گذشته با همه کمبودها خوش درخشیده است.

مسئول ارشد اجرایی استان گفت: به نسبت دانشگاه‌های هم‌طراز و بزرگ کشور تدابیر خیلی خوبی داشتیم هر چند کشور چهار پیک پشت سر گذاشته اما استان ما تنها دو پیک داشته است مسئولان دستگاه های مختلف استان و نیروی انتظامی شبانه روز پای کار بودند و اشراف اطلاعاتی اداره کل اطلاعات موجب عملکرد خوب استانمان شده است.

وی با بیان مواردی از قاطعیت در مبارزه با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دادستان ما برادر خود را بازداشت کرده خانواده عروس و داماد را زندان کرده‌اند این کار در استانی که روابط عاطفی به شدت وجود دارد بسیار سخت است و هزینه آن بالاست در کل مماشاتی مقابل ویروس در استان نداشتیم.

این خبر را هم ببینید:  افزایش ۲۵ درصدی کرایه تاکسی های فردیس

کلانتری تصریح کرد: در ۱۴ ماه گذشته بسیاری از استان ها پایلوت بودند باید ببینیم استان های پایلوت چه کردند و استان ما که پایلوت نبود چه عملکردی داشت در غربالگری و طرح شهید سلیمانی نسبت به استانهای پایلوت عملکرد ما قابل تامل است.

استاندار گفت: شهرهای ما با خوزستان در هم تنیده است ده‌ها هزار تردد بین ما و آنها وجود دارد و ویروس انگلیسی دامن ما را از آن استان گرفت اما هیچ گاه در استان دنبال بزرگنمایی نبودیم تا باری به دوش وزارت بهداشت بگذاریم همه فکر ما این بود که تا می‌توانیم درون استان مشکلات را برطرف کنیم ما همه مصمم بودیم و یک مجموعه متحد و هم بسته در کنار هم کارهای بزرگی کردیم اما هزینه زیادی برای وزارتخانه ایجاد نکردیم.

کلانتری گفت: ۹۰ درصد استان ما جنگلی و مرتعی است تراکم شدید جمعیتی در استان داریم مثلاً در شهرستان کهگیلویه بزرگ در یک محدوده بسیار کم دهها هزار نفر زندگی می‌کنند این استان دو هزار و ۶۰۰ روستا دارد که روابط عاطفی زیادی با هم دارند اگر یک نفر فوت کند همه مطلع می شوند دومین جمعیت روستایی کشور هستیم که قاعدتاً باید مرگ و میرها اینجا بیشتر از سایر استان‌ها باشد.

استاندار افزود: مصوب کردیم و دستور دادیم تا همه آنهایی که در مراسم ها می‌خوانند و تجمعات را گسترده می کنند دستگیر شوند تلاش مجموعه استانی بود که جلوی مرگ و میرها را بگیریم صدا و سیما و رسانه ها خیلی کمک کردند از اولین استان‌های بودیم که استودیو سلامت را ایجاد کردیم پایانه‌ها و هلال احمر و شهرداری‌های ما پای کار آمدند و ماحصل آن گزارش خوبی بود که ارائه شد.

مسئول ارشد اجرایی استان به سایر اقدامات برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: اگر جایی ضعیف عمل شود اول از همه یقه فرمانداران خود را می‌گیریم همه معاونان استاندار و فرمانداران باید وسط میدان باشد اگر امروز آمارها را ببینید میزان ابتلای ما سه برابر میانگین کشوری است که باید سه برابر میانگین هم فوتی داشته باشیم که این رابطه معنادار است.

این خبر را هم ببینید:  واکنش به خواسته استقلال؛ کنفدراسیون موافق بازی ها به صورت متمرکز است

استاندار یادآور شد: دلیل فوتی های کم در استان بیماریابی خوب و تست سریع است و در حال حاضر میزان مرگ و میر های ما یک سوم کشوری است.

کلانتری ادامه داد: اکنون یکسری امکانات و تجهیزات نیاز داریم سعی می‌کنیم تا جایی که می توانیم به وزارتخانه متوسل نشویم هر چند خوشبختانه شرایط اضطراری تا کنون نداشته ایم اما انتظار داریم پاداش این همه تلاش را بگیریم در این سفر نگاه خوشبینانه و امیدوارانه به شما داریم یکی اینکه مباحث پرسنلی و بکارگیری نیرو و همچنین پرداختی ها که بعضاً تاخیر در پرداخت ها وجود دارد پی‌گیری شود همچنین نیاز است که بیمارستان های ما با این همه مراجعه کننده هزینه های خود را تامین کنند.

استاندار یادآور شد: کمبود نیروهای متخصص داریم برای ما این موضوع مهم است هر چند در این دولت در حوزه درمان کارهای خوبی شده بیمارستان های ما لوازم تخصصی می خواهند تا در مواقع ضروری خدمات بدهند.

استاندار یادآور شد: تجهیزات بیمارستان بهمنی برای ما مهم است راه اندازی کلینیک دهدشت ضروری است و باید بیمارستان دهدشت تجهیز شود.

وی گفت: شهر دهدشت به چهار شهرستان خدمات می‌دهد راه اندازی کلینیک در آنجا حائز اهمیت است و بیمارستان باید از لحاظ تجهیزات مورد توجه قرار گیرد در لنده بستر درمانی داریم که باید تجهیزات آن تکمیل شود و در مرکز استان نیز بحث رادیوتراپی مهم است تا نیاز نباشد بیماران ما به شیراز و اصفهان مراجعه کنند که سخت و دشوار بوده و هزینه زیادی دارد و شأن مرکز استان چنین کمبودهایی نیست.

این خبر را هم ببینید:  دستور آماده باش وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به ارتش

حسین کلانتری ادامه داد: به وزیر بهداشت هم نامه زدیم که یک مرکز تشخیص مولکولی داریم عملکرد ما بهتر از سایر استان‌ها است و لازم بوده دو مرکز تشخیص دیگر نیز به استان ما اضافه شود راه اندازی یکی از آن ها در حال حاضر مهم است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با خوزستان که درگیر ویروس انگلیسی بود ما هم درگیر شدیم درگیری ما مضاعف بود چرا که درگیر زلزله سی سخت هم بودیم تجمعات زیادی در سی سخت داشتیم که یکی از اکیپ های اعزامی از یکی از استانهای کشور به سی سخت ۴۰ درصد افراد آن درگیر کرونا بودند همچنین ۲۵۰ دستگاه خودرو و ماشین آلات که هر کدام دو نیرو دارند در این شهر مستقر شدند که کنترل آنها مشکل بود.

کلانتری افزود: دیگر درخواست ما از وزیر بحث واکسیناسیون بود انتظار داریم به دلیل چسبیده بودن به خوزستان سهمیه اضافی واکسن به ما داده شود استانی که به دلیل ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی شهید سلامت تقدیم کرد.

وی گفت: با همین داشته‌ها و کمبودها با همت و همدلی کارهای خوبی انجام دادیم و اکنون وضعیت ترس و دلهره آوری در استان نداریم اما اکنون فرصتی است که توجه ویژه شود.

کلانتری گفت: در تامین دارو تاکنون کمبود داروی بیماران کرونایی نداشتیم اما تامین هزینه های دارویی مهم است دستور خوبی از دکتر نوبخت گرفته ایم که جداگانه دیده شویم زیرا هزینه ها سنگین است اما با قرض کردن اجازه کمبود دارو را در استان ندادیم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها