رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  درباره مقرون به صرفه کردن تولید و ممنوعیت ورود کالای قاچاق اقدامات لازم صورت گیرد به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه ۱۱ اسفند) در پایان جلسه ستاد هماهنگی اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: امروز جلسه ستاد هماهنگی اطلاع رسانی اقتصادی را […]

به گزارش جامعه نیوز:

 درباره مقرون به صرفه کردن تولید و ممنوعیت ورود کالای قاچاق اقدامات لازم صورت گیرد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه ۱۱ اسفند) در پایان جلسه ستاد هماهنگی اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: امروز جلسه ستاد هماهنگی اطلاع رسانی اقتصادی را داشتیم. الحمدالله در این جلسه مباحث و موضوعاتی که مطرح شد نشان از این است که دوستان ما در حوزه های مختلف پیگیری های مناسبی داشتند.

وی ادامه داد: گزارشی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی در بحث نظارت  و بازرسی ها بود. آمار و ارقامی که ارائه کردند نشان از جدیت این نیروها بود.

وزیر کشور با اشاره به دیگر موضوعات مورد بررسی در این جلسه اظهار داشت: گزارشی را اصناف دادند؛ همکاری ها و فعالیت هایی که اصناف در حوزه نظارت دارند و همکاری های که خود صنوف با ما داشتند قابل تقدیر است و امیدواریم این روابط و همکاری ها و هماهنگی ها ادامه داشته باشد.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: در مورد تامین کالا و نظارت بر قیمت ها، برای نوروز و ماه رمضان مطرح شد و ذخیره سازی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: دستگاه های متولی گزارشی که از ذخیره سازی دادند گزارش بسیار خوبی بود، هیچگونه نگرانی نداریم. هم در مورد تعیین قیمت ها و نظارت هایی که انجام می شود و تنظیم بازار بخصوص برای کالاهای اساسی و ضروری قیمت هوایی را مشخص کرده که امروز دقیقا تعیین مسولیت و وظیفه شد که هم تعزیرات و هم اتحادیه ها و صنوف، نظارت دقیقی را داشته باشند. این مسأله به استانداران و فرمانداران ابلاغ می شود که در استان ها چنین ستادی را تشکیل دهند و کار را انجام دهند.

این خبر را هم ببینید:  دستاوردی غیر از بدعهدی و فرصت‌سوزی در رویکرد مذاکرات طولانی نصیب فلسطین نشده است

وزیر کشور تصریح کرد: یک گزارشی در مورد کمیت و کیفیت تولید کالاها بعد از تحریم ها در جلسه مطرح شد به ویژه در صنایعی مثل پوشاک، لوازم خانگی،  غذایی و صنایع لبنیات؛ گزارشات دال بر این است که هم در جهت کیفیت و هم در جهت کمیت کالا ما با رشد بسیار مناسبی روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: موضوعی که در اینجا قابل طرح بود این بود که رسانه ها به این مسائل بپردازند و این موفقیت ها را که ناشی از تحریم و افزایش قیمت ارز و مقرون به صرفه بودن تولید و از طرف دیگر ممنوعیت ورود کالاهای قاچاق. البته با افزایش قیمت ارز همه اینها شرایطی را ایجاد کرده است که ما الان با تولید در حوزه های مختلف با کمیت و کیفیت خوب و مناسبی همراه هستیم. این جزو بحث های بود که قرار شد رویش کار شود.

ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها