پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
درآمد نفتی عربستان ۴۵ درصد کاهش یافت - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

درآمد نفتی عربستان ۴۵ درصد کاهش یافت

به گزارش جامعه نیوز:

درآمد نفتی عربستان ۴۵ درصد کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، عربستان سعودی کاهش ادامه‌دار قیمت نفت و نیز تقاضا و افت بی‌سابقه درآمد نفتی این کشور در سه ماهه دوم امسال کسری بودجه ۲۹ میلیارد دلار را ثبت کرد. 

براساس این گزارش، درآمد نفتی عربستان برای ماه آوریل تا ژوئن ۴۵ درصد کاهش یافت،‌ به طوری که کل درآمد هم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد با کاهش همراه شد. عربستان برخی ریاضت‌های اقتصادی را به منظور کنترل هزینه‌های عمومی و نیز مبارزه با تأثیر بحران نفت در اقتصاد این کشور آغاز کرده است، با این وجود به نظر می‌رسد که اینها کافی نیست و  نیاز به اقدامات بیشتری است. 

مونیکا مالک اقتصاددان ارشد بانک کامرشال ابوظبی گفت: «باید هزینه‌ها بیشتر از این کنترل شود تا بتوان کسری بودجه عربستان را کنترل کرد و شرایط فعلی چشم‌انداز بهبود را تاریک‌تر خواهد کرد». 

پیش از این صندوق بین‌المللی پول هم اعلام کرده بود که اقتصاد عربستان سعودی امسال ۶.۸ درصد کوچک‌تر می‌شود که البته خود عربستان اعلام کرده که به شرایط اقتصادی کشورش خوشبین است. 

انتهای پیام/

 


این خبر را هم ببینید:  پیام تسلیت علی لاریجانی در پی درگذشت آیت الله تسخیری