پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی: جرم ملت افغانستان پایبندی به اسلام است

به گزارش جامعه نیوز:

 دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی: جرم ملت افغانستان پایبندی به اسلام است

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی حمله تروریستی روز جمعه ۱۶ مهر ماه داعش به مسجد سیدآباد قندوز واقع در شمال افغانستان که به شهادت و مجروح شدن ده ها تن از شیعیان نماز گزار مظلوم  انجامید،  علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای، این اقدام تروریستی و وحشیانه را به شدت  محکوم کرد و قتل عام نمازگزاران بی گناه را به ملت بزرگ آن کشور و جهان اسلام تسلیت گفت. 

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در این بیانیه تاکید کرد: بدون تردید آمریکای جنایتکار که امروز مجبور به خروج ذلت بار از افغانستان گردیده با حمایت از گروه های تروریستی و انجام چنین توطئه‌های شیطانی عملاً می خواهد به مردم مظلوم آن کشور القاء نماید که بر عکس آنچه آمریکا و اذنابش در منطقه تبلیغ می کنند، حضور غیر قانونی و اشغالگرانه این کشور در دیگر ممالک جهان موجب سلب امنیت و تقویت تروریسم در آنها خواهد شد. 
 ولایتی تصریح کرد: ملت مسلمان و هوشمند افغانستان خود پاسخ این جنایتها را به این گروه مزدور شیطان صفت خواهد داد همانطور که دیگر ملل مسلمان و مبارز فعال جبهه مقاومت در سوریه، عراق و یمن این اقدام را انجام داده اند. ماموریت اصلی این گروه که نام خود را مسلمان گذاشته اند ولی عامل بیگانه می باشند با طراحی اربابانشان، تخریب وجهه نورانی اسلام است. 
در این بیانیه تاکید شد: آدم کشی کورکورانه و قتل سفاکانه انسان ها در هیچ یک از ادیان الهی مورد تایید نیست بلکه همواره محکوم بوده است. 
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: جرم ملت مسلمان افغانستان و سایر ملل مسلمان و آزاده دنیا از دید این جانیان، پایبندی آنان به اصول و مبانی اسلامی و انسانی است و بدون تردید با حذف این گروه های مزدور و جانی ، انشالله ملل اسلامی به سوی تعالی و تشکیل یک جامعه رشد یافته و الگو برای پیروان سایر ادیان خواهند بود.

این خبر را هم ببینید:  سالم‌سازی فعالیت اقتصادی از آثار معادباوری است/ اعتقاد به قیامت مانع از اختلاس می‌شود


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *