رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  دبیر: من که نمی‌توانم بروم و جای سوریان رایزنی کنم/بودجه ما۶۰ میلیارد بود نمی‌دانم شب آخر چه شد؟ به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علیرضا دبیر در نشست خبری، درباره افتتاح خانه کشتی شهیدصدرزاده، عنوان کرد: از خدا و اهل بیت تشکر می‌کنیم که با تلاش یک تیم زیرساخت‌های فدراسیون در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دبیر: من که نمی‌توانم بروم و جای سوریان رایزنی کنم/بودجه ما۶۰ میلیارد بود نمی‌دانم شب آخر چه شد؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علیرضا دبیر در نشست خبری، درباره افتتاح خانه کشتی شهیدصدرزاده، عنوان کرد: از خدا و اهل بیت تشکر می‌کنیم که با تلاش یک تیم زیرساخت‌های فدراسیون در یک سال افتتاح شد. ۲-۳ رئیس فدراسیون هم بعد از ما بیایند راحت هستند و باری بر دوش آنها نمی‌گذاریم.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: زیرساخت کار فراهم باشد، تمرینات بهتر انجام می‌شود. سالن‌های دیگر هم افتتاح شده است. این سالن نمی‌گویم تک اما کم نظیر و جزو بهترین‌هاست. سالن مجهز به فیزیوتراپی، استخر برای آب درمانی، اتاق ماساژ، دستگاه‌های مجهز بدنسازی، خوابگاه و … است. روزی که من آمدم یک دقیقه نمی‌گذاشتم بچه‌ام اینجا باشد. روزی که معرفی شدم خوابگاه ها را دیدم و گفتم نمی گذارم اینجا باشید.

* خوابگاه ما مانند هتل ۵ ستاره است

دبیر همچنین با اشاره به کمک به دیگر فدراسیون‌ها، گفت: ما به سیزم و کشتی ناشنوایان کمک کردیم. خوابگاه‌های ما مانند هتل ۵ ستاره شده و کسی نمی‌تواند ایراد بگیرد.

* کسی که کم فروشی کند می‌فهمم

رئیس فدراسیون کشتی در پاسخ به فارس درباره اینکه شما گفته‌اید کسی از کشتی در المپیک انتظار مدال نداشته باشد در حالی که گفته شده شما بودجه زیادی دریافت کرده‌اید، خاطرنشان کرد: من اسم از کسی نمی‌آورم اما توقع نداشته باشید غیر کارشناسی حرف بزنم. آیا تیم ما مانند المپیک سیدنی یا لندن است؟ اینها را نمی‌گویم بچه‌ها انگیزه خود را از دست بدهند. دبیر نه دروغ گفته نه می‌تواند دروغ بگوید. من با ۳ کشتی‌گیری که نتیجه خوبی نداشتند دعوا کردم و به غلام گفتم آنها را دعوت نکند. کسانی که کم فروشی کنند را می‌فهمم اما بچه‌های ما کم فروشی نکرده‌اند. زیر ساخت ما فراهم شده اما شما تضمین می‌دهید کشتی‌گیر در یک سال و ۲ ماه مدال بگیرد. هر کسی نقد می‌کند وزن به وزن بررسی کند، بنده حرف غیر کارشناسی نزدم، حرفی نمی زنم که بیخودی دل مردم را خوشحال کنم.

این خبر را هم ببینید:  آخرین نماز سردار بر خاک خوزستان+عکس

* بودجه ما ۶۰ میلیارد بود نمی‌دانم شب آخر چه شد؟

وی در پاسخ به این سوال که از قالیباف خواستید به کشتی کمک کند و آیا ۲۰ میلیارد به شما اختصاص یافته، تصریح کرد: این پول ۶۰ میلیارد تومان برای کشتی بود و شب آخر ۴۰ میلیارد به رشته‌های دیگر تخصیص یافت. اینکه آنها گرفتند نوش جان‌شان. یک فدراسیونی گفته بود اعزام ما از کشتی بیشتر است؛ شما را روشن کنم، کشتی ۲ رشته است آزاد و فرنگی. آقای لالوویچ به من گفت ممنونم، آمدی و رشته‌ها را مستقل کردی. کمیته، وزارت و مجلس باید این موضوع را بدانند.

* یکسال پیش گفتم بودجه مشکل دارد

دبیر افزود: من یکسال پیش گفتم بودجه مشکل دارد،  هیچ نفعی در فدراسیون ندارم، با بچه مریض به قزاقستان رفتم و هر کسی هر چیزی دوست داشت گفت، مشکلی نیست برای کشتی انجام دادم. در فضای مجازی تهمت زدند اما بحث بودجه کشتی مهم است. ۵۱ نفر را به قزاقستان بردم، هزینه بلیت را خودم دادم، ۲ میلیارد تومان هزینه بلیت یک سفر من شده است.

وی ادامه داد: شبی ۱۸۰ یورو هزینه هر نفر بوده است و شما حساب کنید چقدر می‌شود. روزی ۵۰ میلیون هزینه بچه‌ها در اردوست. ۶۰ میلیارد بدهکار بودیم که به غیر از ۴۵۰ میلیون بدهی برای تشک که شکایت کرده، همه بدهی‌ها را دادیم. بهترین کاری که کردیم سند توسعه کشتی است. ۷۰۰ مربی را بیمه درمان کردیم. من با کسی دعوا ندارم و به کسی بی ادبی نمی‌کنم اما حق را می‌گویم.

دبیر ادامه داد: برای مسابقات جام تختی در چابهار که باید از مسئولان این منطقه تشکر کنم، کمک می‌کنند تا پشتیبانی کنیم. ما هر کاری از دست‌مان بر آید انجام می‌دهیم. ما قبل از المپیک نیاز به آرامش داریم اما دلیل نمی‌شود سکوت کنم.

* آنهایی که نقد دارند اسم کشتی‌گیران را با حریفان بنویسند

رئیس فدراسیون کشتی یادآور شد: من به وزیر هم گفتم اگر حرف نزنم شرعا به کشتی خیانت نکرده‌ام؟ ما نه با وزارت نه کمیته مشکلی نداریم اما بودجه دو دو تا چهارتاست. هر کسی خواست مرا درباره المپیک نقد کند آنهایی که کشتی را می‌فهمند نه آنهایی که می‌بینند اسم کشتی‌گیران ما را با حریفان بنویسند بعد ببینند من چه می‌گویم.

این خبر را هم ببینید:  تیراندازی در «رود آیلند» آمریکا؛ 9 نفر زخمی شدند

دبیر با اشاره به نتایج کشتی در سیدنی، عنوان کرد: ما در سیدنی ۵ شانس طلا بودیم، اما یک مدال به زور گرفتیم. اگر زمانی علی حیدری، عباس جدیدی، رسول خادم، کمیل قاسمی، امید نوروزی بگویند ما ۴-۵ تا طلا می‌گیریم شما روی حرف آنها حساب کنید اما آنها چنین حرفی نمی‌ زنند. اینها حرف ناامیدکننده نیست. کمیته امسال ۲ میلیارد داد، ۲۵۰ میلیون گذاشتیم روی آن و پول یک سفر ما شد.

* رئیس کشتی آسیا گفت جدیدی را کنار بکشید
رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه از جدیدی برای شورای کشتی آسیا حمایت نکردید، گفت: جدیدی قطعا رای می‌آورد، رای‌گیری ۲ مرحله بود. من فهمیدم تورلیخانوف بازی در می‌آورد. او گفت جدیدی را بین ۷ تا می‌آوریم اما نمی‌توانیم او را دبیر کل کنیم. بحث ما برای دبیرکلی عباس بود، فکر می‌کنید من چرا به قزاقستان رفتم؟ من پیام لالوویچ را دارم که گفته بود عباس پسر خوبی است اما به خاطر اتفاقات سال ۹۳ برایش بازی درآوردند. من قبول نکردم او دوپینگ کرده است. او عفو خورد و سال ۹۵ برگشت.

دبیر ادامه داد: دولت تورلیخانوف (رئیس کشتی آسیا) ۷ صبح مرا کنار کشید و گفت به جدیدی بگو کنار بکشد. من گفتم نمی‌توانیم باید حداقل ۲۰ روز قبل می‌گفتند. نگذاشتم عباس اینها را بفهمد. نماینده تاجیکستان هم پیامی را نشان داد که جدیدی دوپینگی است. این شب نامه‌ای است که در آلماتی پخش شد. رای‌ها طراحی شده بود. حتی توریلخانوف گفته بود اگر جدیدی رای بیاورد او را کنار می‌گذاریم نمی‌دانم کدام قانون این را می‌گوید.

* یک عده از خدایی خبر می‌گویند ما دعوا کردیم

این خبر را هم ببینید:  عراقی‌ها در مسیر کاهش وابستگی گازی به ایران

وی درباره حمایت از سوریان، خاطرنشان کرد: درباره سوریان هم بخشی به ما بخشی به خودش برمی‌گردد. عباس خودش زحمت کشید، سوریان هم باید فعال شود. به او گفتم حتما بلغارستان برود. لالوویچ گفت افرادی که رای می‌دهند از روی رفاقت است نه سیاست. سوریان قهرمان ۷ مدال ماست و دنیا او را می‌شناسد. خیلی مهم است که دنیا او را ببیند. عباس جدیدی از ۲ جا خورد، اگر او دوپینگی بود باید ۴ سال محروم می‌شد اما در آلماتی این حرف‌ها را زدند. یک عده از خدایی خبر می‌گویند ما در قزاقستان دعوا کردیم.

رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه برخی می‌گویند جدیدی گزینه مناسبی نبود، سوریان هم در برقراری ارتباط با کشورهای مختلف و رایزنی و همچنین یادگیری زبان انگلیسی دچار مشکل است و اینکه گزینه مناسبی نیست، تصریح کرد: حمید بهترین گزینه است. چند کشتی‌گیر بودند که کام نگرفتند؛ مانند غلامرضا تختی که نه مربی شد نه رییس فدراسیون. دومین نفر عبدالله موحد بود. قبل از انقلاب آمریکا رفت اما ما کام او را در کشتی ندادیم. سومی و چهارمی من و عباس بودیم. من هم آمدم اما کسی حال عباس را نپرسید، او قهرمان جهان و المپیک است. پس کی باید کامش را از کشتی بگیرد؟ خیلی‌ها می‌گفتند عباس نیاید اما تشخیص من این نبود.

دبیر افزود: سوریان شانس کسب کرسی دارد، برایش معلم زبان گرفتیم روز اول آمدند اما بعد از مدتی او را پیدا نکردند اما در تشک کشتی کمک بنا می‌کند. سعی من این است بماند هر چند او بارها گفته در انتخابات نباشد. من که نمی‌توانم کارم را رها کنم و به جای سوریان رایزنی کنم. ۹۰ درصد کار مربوط به خود اوست و او باید رایزنی کند.

وی درباره غیبت صالحی‌امیری در مراسم امروز، گفت: ما هفته گذشته هم جلسه ۳ ساعته با وزیر و صالحی‌امیری داشتیم. امروز آقای قالیباف از وزیر درباره غیبت صالحی‌امیری پرسید که وزیر گفت امروز سالگرد برادر اوست.

انتهای پیام/ش


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها