رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 39 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز:  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: تفکر جناحی نمی‌تواند کاری برای کشور کند به گزارش حوزه سیاسی خبرگزاری فارس؛ صبح روز یکشنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ توافق نامه همکاری علمی میان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان بسیج اساتید، توسط محسن رضایی و مجتبی زارعی امضا و سامانه “نظم” (نظام ظرفیت های […]

به گزارش جامعه نیوز:

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: تفکر جناحی نمی‌تواند کاری برای کشور کند

به گزارش حوزه سیاسی خبرگزاری فارس؛ صبح روز یکشنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ توافق نامه همکاری علمی میان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان بسیج اساتید، توسط محسن رضایی و مجتبی زارعی امضا و سامانه “نظم” (نظام ظرفیت های ملی) رونمایی شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این مراسم با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س) گفت: ولادت با سعادت پیغام رسان حماسه عاشورا و قیام حسینی، حضرت زینب (س) را به شما بسیجیان عزیز تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدوارم که برادران ایشان و مادر گرامیشان، پدر و جد بزرگوارشان، عامل پیشرفت، بقا و تداوم عنایت به ملت ما باشد و ما هم سربازان خوبی برای اهل بیت (ع) باشیم.

وی افزود: از جناب آقای دکتر زارعی و شما اساتید محترم بسیجی که اعلام آمادگی کردید با دبیرخانه مجمع تشخیص در رابطه با سیاستگذاری و مطالبه گری این سیاست ها و همچنین ارزیابی این سیاست ها همکاری کنید صمیمانه تشکر می کنم؛ هر چند که این فعالیت، ماموریتی برای بسیج است.

 رضایی افزود: ما در کشورمان باید دو وجهی عمل کنیم؛ یک برنامه برای امنیت و اقتدار و یک برنامه برای پیشرفت و معیشت مردم داشته باشیم زیرا که می خواهیم مستقل باشیم. هم ایران قوی و هم اسلام ناب برای ما مهم است. هر دو عامل، هم امنیت و هم معیشت مردم و معنویت را فراهم می کنند. کشورهای دنیا یا جزء قدرتهای بزرگ هستند یا وابسته به قدرت های بزرگ هستند. قدرتها ناامنی ها را صادر می کنند و منابع کشورها را به قیمت بسیار کمی وارد کشور خود می کنند. برنامه آنها پیشرفت خودشان و عقب نگه داشتن دیگران است. بنابراین آنها “یک وجهی” هستند.

وی اظهار داشت: کشورهای بزرگ، مساله امنیت خودشان را حل شده می دانند و از قدرت برای ناامنی دیگران استفاده می کنند تا به کمک آن ناامنی، پیشرفت خودشان را تضمین کنند؛ کما اینکه رژیم صهیونیستی را در منطقه ما ایجاد کرده اند که ما در ناامنی به سر ببریم، زیرا که ناامنی در آسیای جنوب غربی برای پیشرفت غرب ضروری است. با ایجاد ناامنی در منطقه ما، می توانند منابع اینجا را غارت کنند.

این خبر را هم ببینید:  انتقام از قاتلان سردار سلیمانی قطعی و سخت‌تر از اخراج آمریکا از منطقه است/ رفع تحریم دست دشمن است امّا خنثی‌ کردنش دست ما

رضایی افزود: ما در کشورمان می خواهیم مستقل باشیم، باید “توان سخت افزاری” و “توان نرم افزاری” را به طور همزمان داشته باشیم و بسیج یک چنین کارکردی دارد. از این رو، بسیج باید برای امنیت و پیشرفت برنامه ریزی داشته باشد. یک برنامه برای تداوم حیات جمهوری اسلامی و ملت مان و برای حفظ استقلال مان می خواهیم و یک برنامه هم برای پیشرفت در زمینه های علمی، فناوری، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می خواهیم. در هر دو بُعد، روز به روز باید قوی بشویم. برای زندگی و رفاه و عزت و اقتدار، هم قلم ما باید قوی بشود و هم تکنولوژی و توان دفاعی ما باید قدرتمند بشود.

وی افزود: اینکه سران رژیم پهلوی می خواستند مثل کشورهای وابسته، امنیت ما را به اراده و تصمیم امریکا گره بزنند و با نوکری کردن برای آمریکا، امنیت کشور را حفظ کنند و با فروختن استقلال کشور بخواهند زندگی کنند، پایان یافته است. ۲۰۰ سال است که غربزده ها در کشور ما دنبال این دکترین بوده اند و بارها شکست خورده اند؛ چون غرب برخلاف کشورهای دیگر مثل ژاپن و آلمان که امنیت آنها را قبول کرد و اجازه پیشرفت به آنها داد، با ما عمل نکرد و نمی کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: غرب هیچگاه نه امنیت ما را قبول کرده و نه پیشرفت ما را می پذیرد. خیانت بزرگی در این ۲۰۰ سال از سوی غرب به ما شده است؛ غرب در زمان شاهان قبلی، از آنها نوکری می گرفت ولیکن هیچگاه کشور ما را پیشرفت ندادند.

این خبر را هم ببینید:  مخالفت کمیسیون اجتماعی با حذف تبصره مربوط به جذب نیرو پس از خالی شدن 10 درصد پست‌های دولتی

فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: رژیم پهلوی یک قدرت نمایی ظاهری با اسلحه های غربی انجام می داد؛ اسلحه و مهمات، همگی از خارج می آمد و نفت ما را می بردند. هر وقت هم می خواستند سلاح به ما نفروشند، راهی جز پذیرش آن داشتیم. در ابتدای جنگ تحمیلی هم در حقیقت همین طور شد. در همان دو سه ماه اول، مهمات استراتژیک به ما نرسید.

وی ادامه داد: در ابتدای جنگ تحمیلی، هواپیمای اف ۱۴ و ناو داشتیم اما موشکشان تمام شده بود. هیچوقت موشک سازی را غرب به ایران نداد. در صنایع پیشرفته و حتی خودروسازی هم غرب به ما اجازه پیشرفت نداد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: غربزده ها مثل دامادی بودند که از عروس غرب، سیلی های محکمی خوردند و هر بار سرشکسته بازمی گشتند اما عده ای این دکترین را همچنان می خواهند در کشور ما ادامه دهند. غرب، سراب خیالی است که به نوکرهایی مثل قاجار و پهلوی اجازه پیشرفت نداد، انتظار داریم که به ملتی که روی پای خود برخاسته، کمک کند؟ این داستان را باید بسیجیان و انقلابی ها پایان بدهند.

وی تصریح کرد: اینکه ما می گوییم بازی گردانی جناحی براساس دوقطبی اصولگرا و اصلاح طلب، در مساله اقتصاد و پیشرفت، پایان پیدا کرده است، منظور ما دشمنی با این آقایان و جناح های سیاسی نیست. برخی از مدیران دو جناح، زحمت هم کشیده اند و فداکاری هم کرده اند اما الان در یک شرایطی هستیم که نیاز به یک قیام علمی، فرهنگی و فناوری داریم. نیاز به یک قیام اقتصادی داریم تا بتوانیم بیانیه گام دوم را پیاده سازی و عملیاتی کنیم. با تحول و همبستگی و تغییر در روش ها و گفتمان های مدیریتی گذشته، می توانیم در برابر این تحریم اقتصادی سینه سپر کنیم و فشارهای پیرامونی را خنثی کنیم.

این خبر را هم ببینید:  کرونا در کشور هر 13 دقیقه یک قربانی می‌گیرد/هر 33 ثانیه یک نفر مبتلا می شود

 رضایی افزود: بسیج، مخصوصا بسیج اساتید، یکی از آن نهادهای بسیار موثری است که امروز مورد خطاب بیانیه گام دوم انقلاب است. ما در دبیرخانه‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال آماده شدن برای تدوین سیاست های گام دوم انقلاب هستیم. چه کسی بهتر از استادان بسیجی که با ما همکاری کنند و نظر بدهند و نظر صاحبنظران را جمع آوری کنند. ما یک سامانه جمع سپاری با عنوان “نجم” در مرکز مطالعات و بررسی های راهبردی دبیرخانه مجمع ایجاد کرده ایم که می تواند با سامانه “نظم” همکاری کند، تا ما نظرات شما را در اولین برنامه توسعه پس از صدور بیانیه گام دوم، مدنظر داشته باشیم. خودتان را برای یک قیام فرهنگی و اقتصادی آماده کنید تا به ندای رهبر انقلاب لبیک بگوییم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: الان صفوف جناحی نمی تواند برای کشور کاری انجام دهد. تشکیل صفوف به هم فشرده انقلابی یک ضرورت است تا تحولات مثبتی را برای مردم و کشور در آغاز گام دوم انقلاب صورت دهیم.

گفتنی است در ابتدای این مراسم، مجتبی زارعی، با تقدیر از مواضع انقلابی محسن رضایی گفت: این جلسه یک نقطه اشتراک دارد زیرا در سابقه جنابعالی در جایگاه فرماندهی کل سپاه (۱۳۶۰ – ۱۳۷۶) و نیز نقشی که در دبیرخانه مجمع تشخیص برعهده دارید، به ایران با اقتدار می اندیشید و همواره از هویت ملی و تمامیت ارضی ایران دفاع کرده اید و بسیج اساتید هم این مسیر را طی می کند.

وی گفت: ما هم مانند شما منتقد جریانی هستیم که به استحاله در غرب و حداکثر مدرنیزاسیون فکر می کند و به دنبال جریان اجتهادی، فقاهت حکیمانه و پیشرفت اجتماعی و سیاسی هستیم.

در پایان این مراسم، تفاهم نامه همکاری میان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان بسیج اساتید به امضای دکتر رضایی و دکتر زارعی رسید و از سامانه “نظم” (نظام ظرفیت های ملی) رونمایی شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها