پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

دانشگاه امام حسین باید دانشگاهی تمدن‌ساز و تراز انقلاب اسلامی باشد

به گزارش جامعه نیوز:

 دانشگاه امام حسین باید دانشگاهی تمدن‌ساز و تراز انقلاب اسلامی باشد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام پاکیزه مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه جامع امام حسین (ع) در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویی ۱۴۰۰ دانشگاه جامع امام حسین(ع) که روز شنبه (۱۷مهر) در این دانشگاه برگزار شد طی سخنانی ضمن تبریک ماه ربیع الاول و آغاز سال تحصیلی جدید به دانشجویان، با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری  در خصوص انتظار معظم له از جوانان در سه زمینه «تحصیل ، تهذیب و ورزش،» خاطر نشان کرد که دانشجویان صرفا به دنبال کسب مدرک نباشند و علاوه بر تحصیل دروس دانشگاهی، تفکر نو  و ایده های خلّاقانه را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع امام حسین(ع) حکم امام سپاه را دارد و قرار است دانشگاهی تمدن ساز و تراز انقلاب اسلامی باشد، دانشجویان را به تهذیب و مراقبت نفس فرا خواند و به آنها تاکید کرد که در تحول علمی و تعالی معنوی که همانا شعار این  دانشگاه است، اهتمام ورزند. 

حجت الاسلام پاکیزه به اهمیت نماز اول وقت و انس با قرآن و ادعیه و نیز شرکت در مجالس اهل بیت (ع) تاکید داشت و به دانشجویان سفارش کرد که به دروسِ معارف اسلامی توجه بیشتری داشته باشند چرا که آشنایی با معارف اسلام به ارتقاء سطح اعتقادی و باور قلبی کمک شایانی می کند.

وی با اشاره به امر ورزش و سلامت روح و جسم، دانشجویان را به این کار مهم، تشویق و ترغیب کردند و آمادگی جسمانی را مهم خواندند و خاطر نشان کرد: «سربازان عصر ظهور»، بایستی به سلامت روح و جسم خود، توجه لازم را داشته باشند.

این خبر را هم ببینید:  گزارش معاون اجرایی رئیس‌جمهور از ۱۰۱ طرح مصوب در سفر رئیسی به اردبیل

حجت الاسلام پاکیزه گفت: حوزه نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه جامع امام حسین (ع)، آمادگی لازم را دارد تا به هر گونه شبهات فقهی، سیاسی، علمی پاسخ دهد و همچنین در زمینه مشاوره خانوادگی و تحصیلی، خدمتگزار دانشجویان عزیز باشد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *