پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
دانشجویان معترض به توهین نشریه فرانسوی: وزارت خارجه، جرم‌انگاری توهین به ادیان را در معاهدات بین‌المللی پیگیری کند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

دانشجویان معترض به توهین نشریه فرانسوی: وزارت خارجه، جرم‌انگاری توهین به ادیان را در معاهدات بین‌المللی پیگیری کند

به گزارش جامعه نیوز:

 دانشجویان معترض به توهین نشریه فرانسوی: وزارت خارجه، جرم‌انگاری توهین به ادیان را در معاهدات بین‌المللی پیگیری کند

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، دانشجویان و مردمی که در برابر ساختمان سفارت فرانسه در تهران در اعتراض به اقدام نشریه فرانسوی در توهین به پیامبر اسلام(ص) تجمع کرده بودند، با صدور بیانیه‌ای راهپیمایی خود را آغاز کردند.

متن بیانیه دانشجویان و مردم معترض تهرانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا حَسْرَهً عَلَى الْعِبادِ ما یَأْتِیهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلَّا کانُوا بِهِ یَسْتَهْزِؤُنَ. أَلَمْ یَرَوْا کَمْ أَهْلَکْنَا قَبْلَهُمْ مِنَ الْقُرُونِ أَنَّهُمْ إِلَیْهِمْ لَا یَرْجِعُونَ»

«اى دریغ بر بندگان! که هیچ پیامبرى بر آنان نیامد مگر آن که او را به استهزا گرفتند.آیا ندیدند چه بسیار طوایفی را پیش از اینها هلاک کردیم که دیگر ابدا به (دیار) اینان باز نگردند؟»

با وعده ی کلام الهی آغاز کردیم، کلامی که حقانیتش چنان ترس بر ابلیس بچه های دون صفت انداخته که راهی جز توهین به پاک ترین نفس خلق شده ندارند.
توهین به پیامبری که پیام آور دین رحمت، آزادگی و کرامت انسان است.  
اقدام  بی شرمانه ی  هفته نامه ی وقیح شارلی ابدو در هتک حرمت خاتم النبیین حضرت محمد مصطفی(ص) صراحتا خلاف بند  ۳۰ اعلامیه ی حقوق بشر و بند ۲ ماده ۲۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است و این اقدام نه تنها دروغ بودن شعارهای نخ نما شده مجامع غربی در زمینه آزادی و احترام به عقاید را برای چندمین بار به اثبات رساند بلکه به وضوح از همدستی لابی های صهیونیستی در فرانسه برای اجرای طرح به انحراف کشاندن اذهان مسلمانان از واقعیت پشت پرده جریانات غرب آسیا رونمایی کرد.
و امروز با گذشت یک هفته، نه تنها دولت فرانسه این اقدام را محکوم نکرد، بلکه امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور با گستاخی تمام بر انجام چنین اقدامات سخیف و رذیلانه ای به اسم آزادی بیان صحه گذاشت. 
ما اینجا در مقابل سفارت فرانسه جمع شده ایم تا محکم و استوار هتک حرمت به ساحت مقدس نبی اکرم را با فریاد الله اکبر محکوم کنیم. ما اینجا گرد هم آمده ایم تا اقدام گستاخانه ی رئیس جمهور فرانسه در عدم محکومیت مجله شارلی ابدو که با پشتیبانی لابی های زر و زور و تزویر آمریکایی- صهیونیستی صورت گرفته است را با فریاد مرگ بر امریکا محکوم کنیم.
آمده ایم تا به دولت فرانسه اعلام کنیم بهتر است به جای حمایت از هتاکان به مقدسات یا سفرهای به ظاهر حمایتی از مردم دیگر کشورها به داد مردم خود و معترضان کشورش برسد که اعتراض شنبه های جلیقه زردها به عنوان ضرب المثل بی کفایتی این دولت در تاریخ ثبت نشود.
دولت فرانسه بداند ما هرگز ظلم های تاریخی این کشور به مردم ایران و جهان را فراموش نمیکنیم 
دولتی که از داعش حمایت میکند، همان دولتی است که با خون های آلوده به ویروس HIV  و کمک همه جانبه به صدام در جنگ تحمیلی و پناه دادن به منافقین سفاک، ددمنشی‌اش نسبت به ملت مسلمان ایران را به اثبات رسانده بود. و گویا اصرار دارد بر اثبات آن به همه مردم جهان.
این خوی وحشیگیریتان را تاریخ گواه میدهد خواهد داد. 
پس بدانید و آگاه باشید با چنین رفتارهای سخیفی نمیتوانید اذهان مسلمانان جهان را از نقش آفرینی های مزورانه تان در مسائل لبنان ، عراق، سوریه ،فلسطین و دیگر کشورهای منطقه دور نموده و همچون گذشته راهی برای تضعیف ملت های مسلمان و استثمار منابع انسانی و مادی آنها پیدا کنید. 
هم اکنون با شعار مرگ بر اسرائیل اعلام میکنیم ملل مسلمان بیش از هر زمان دیگری از تاریخ هوشیار شده اند.
و به یمن این بیداری اسلامی هر تحرک دشمن راهی برای گسترش بیشتر اسلام در ملل جهان و نسلهای آینده باز خواهد کرد. همچنان که این اقدام اخیر در عدم محکومیت نشریه ی شارلی ابدو داغی ابدی بر پیشانیتان برجای گذارد تا ملت های مسلمان در منطقه و جهان سیاست های بزک شده ی دولت فرانسه را بهتر بشناسند و تحت تاثیر ادبیات عوام فریبانه ی این همراه و یاورهمیشگی رژیم کودک کش صهیونیستی و آمریکای جنایتکار قرار نگیرند و هوشیارانه در مقابل اقدامات خربکارانه ی آنها در منطقه و دنیا بایستند.

این خبر را هم ببینید:  عراق این ماه ۴۰۰ هزار بشکه دیگر از تولید نفتش کم می کند

در آخر لازم است مجامع حقوقی و وزارت خارجه ایران ابتکار را به دست بگیرد و موضوع جرم‌انگاری توهین به ادیان و اعتقادات مذهبی ادیان شناخته شده جهان را در معاهدات بین‌المللی پیگیری کنند.

در آخر اعلام میداریم لازم است برای ممانعت از تکرار چنین اعمال توهین آمیز و پستی، مجامع حقوقی ایران اسلامی و وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت این دست از اقدامات به صورت جدی از جامعه بین‌المللی جرم انگاری توهین به ادیان را به‌ عنوان جرم بین‌المللی مستقل، درخواست و پیگیری نموده و مراتب را به اطلاع ملت مسلمان ایران برسانند.

وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّهً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام/