رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 5 July
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: داستان شرخری و مزایده مٌفت بانکها/اتفاقی برای نجات صنعت در دولت روحانی نیفتاد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عبدالوهاب سهل‌آبادی در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن اظهار داشت: در اوایل روی کار آمدن دولت می‌دانستیم که مسئولان با مشکلات انباشته شده از قبل روبرو است و این موضوع را […]

به گزارش جامعه نیوز:

داستان شرخری و مزایده مٌفت بانکها/اتفاقی برای نجات صنعت در دولت روحانی نیفتاد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عبدالوهاب سهل‌آبادی در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن اظهار داشت: در اوایل روی کار آمدن دولت می‌دانستیم که مسئولان با مشکلات انباشته شده از قبل روبرو است و این موضوع را نیز به رئیس‌جمهور اعلام کردم و گفتم که تنها وزارت صنعت نمی‌تواند صنایع و معادن کشور را نجات دهد. بلکه برای این کار باید یک عزم جدی در همه وزارتخانه‌ها وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات صنعت و معدن نیاز به یک قیام بود که آن، اتفاق نیفتاد و امروز بعد از گذشت ۷ سال می‌دانیم که دولت با مشکلات زیادی از جمله تحریم‌ها روبرو است. 

رئیس خانه صنعت ایران با ذکر یک مثال اظهار داشت: یکی از سلاطین در یک شب برفی به درشکه‌چی خود گفت که برویم دوری بزنیم، در میان راه از درشکه‌چی پرسید هوا چطور است؟ درشکه‌چی گفت هوا سرد است. آن سلطان به درشکه‌چی گفت جای ما خیلی گرم است. درشکه‌چی هم پاسخ داد سرما می‌گوید جای شما گرم است، ولی من پدر درشکه‌چی را در آوردم.

وی افزود:‌موضوع تحریم‌ها نیز مانند این قضیه است، تحریم کمر ما را شکسته و مدیریت تحریم تنها توقعی بود که از ما داشتید و به والله ما نیز آن را انجام دادیم.

رئیس خانه صنعت ایران با بیان اینکه در ایام کرونا با خرد جمعی دولت توانستیم آسیب کمتری را نسبت به کشورهای دیگر داشته باشیم، گفت: همانطور که در این مسیر شهدای زیادی را در کادر پزشکی داشتیم، بخش صنعت نیز شهید و جانباز داشته است.

وی تاکید کرد: صنعتگران در این موضوع کوتاه نیامدند و کمک‌های زیادی از سوی اتاق‌های بازرگانی جمع‌آوری شد اما آیا دولت کوچکترین تقدیری از آنها کرده است؟ 

وی ادامه داد: ۱۰ روز پیش اشک سرپرست وزارت صنعت در جلسه‌آی با صنعتگران بابت یک تولیدکننده دارای چند برند تولیدی که ۴ سال در زندان بود، درآمد. 

سهل‌آبادی افزود: صنعتگر تبریزی به دلیل عدم پرداخت دیونش به بانک و اینکه برای عقد دخترش اجازه مرخصی ۱۰ روزه می‌خواست در نهایت با خودکشی دختر مواجه شد و خودش هم سه روز بعد خودکشی کرد.

سهل‌آبادی با بیان اینکه بانک‌ها صنعت کشور را نابود کرده‌اند و نزول ما را بیچاره کرده است،‌گفت: ملک ۲۵ یا ۴۰ میلیارد تومانی صنعتی را به قیمت ۵ یا ۶ میلیارد تومان به مزایده می‌‌گذارند، بانک‌ها شرخر دارند و فساد ما را بیچاره کرده است به طوری که برای هر کار جزئی باید داد بزنیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات بخش معدن گفت: اگر معدنکار به اندازه قراردادش برداشت کند که هیچ، اما اگر کمی اضافه‌تر برداشت کند باید جریمه بپردازد، اگر کمتر هم برداشت کند باز هم باید جریمه بدهد. مسئولان بدانند کرونا اتفاق افتاده و باید در برخی موارد تجدیدنظر کنند.

رئیس خانه صنعت ایران اظهار داشت: برای موفقیت در پایان دولت، مسئولان باید مقداری با صنعتگران همفکری کنند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطجديدترين خبرها